zmień dział

Skontaktuj się z nami:
+48 12 656 51 58

Kasy fiskalne do sklepu i placówek handlowych

Przedstawiamy Państwu ofertę kas fiskalnych, z podziałem na ich przeznaczenie dla placówek handlowych i usługowych różnej wielkości. W katalogu posiadamy zarówno kasy fiskalne przenośne, jak i kasy stacjonarne. Urządzenia fiskalne przeznaczone dla firm rzadko wystawiających paragony oraz systemowe wymagające bardzo wydajnej pracy.

Tanie kasy fiskalne! To możliwe!

Zapraszamy także do działu PROMOCJE  kas fiskalnych, w którym co jakiś czas staramy się zaprezentować nowe wyjątkowo atrakcyjne warunki zakupu urządzeń fiskalnych i oprogramowania. Warto pamiętać, że obowiązujące prawo umożliwia odliczenie ulgi nawet 90% wartości kasy fiskalnej (ale nie więcej niż 700 zł netto)  na pierwsze urządzenie fiskalne! Jeżeli są Państwo zainteresowani takim rozwiązaniem, zachęcamy do kontaktu z naszym serwisem kas fiskalnych.

Kasy fiskalne online    

Od stycznia 2020 roku wybrani przedsiębiorcy mają obowiązek wprowadzania kas fiskalnych online. Wśród podmiotów zobowiązanych do posiadania kasy online, są między innymi: oferujący usługi motoryzacyjne i wulkanizacyjne, sprzedawcy paliw i węgla, branża HoReCa, podmioty związane z branżą beauty (kosmetyczki, kosmetolodzy, fryzjerzy, fitness), budowlańcy, lekarze i prawnicy.

Kasy fiskalne online  charakteryzują się stałym podłączeniem  do Internetu  lub sieci teleinformatycznej.

W przypadku pracy mobilnej (np. usług wykonywanych u klienta w domu) lub problemów z zasięgiem, kasa fiskalna online musi mieć możliwość połączenia się (według wcześniej narzuconego harmonogramu) z Centralnym Repozytorium Kas. Należy pamiętać, że taki harmonogram może zmieniać się niezależnie od wiedzy podatnika.

Przenośna kasa fiskalna czy systemowa?

Przenośne kasy fiskalne to rozwiązanie niosące za sobą nie tylko korzyści w postaci zaoszczędzonego miejsca na ladzie, ale także wiążące się z niższymi kosztami. Trzeba zaznaczyć, że małe kasy fiskalne są zdecydowanie tańsze niż ich systemowe odpowiedniki. Mobilne kasy fiskalne mieszczące się w dłoni są z reguły prostymi urządzeniami świetnie spełniającymi swoją rolę w przypadku, kiedy sklep lub usługodawca oferuje niezbyt dużą ilość towarów w swoim asortymencie. Niewielka kasa fiskalna będzie zatem posiadać kilka klawiszy skrótu, czytelny wyświetlacz i wydajny akumulator umożliwiający pracę w terenie.

Jeżeli przedsiębiorca oferuje dużo więcej artykułów, warto zastanowić się nad rozwiązaniem systemowym. Niektóre z modeli kas systemowych polecane są szczególnie sprzedawcom z towarami akcyzowymi (jak np. papierosy czy alkohol), ponieważ zostały wyposażone w funkcję programowania pamięci obrotu towarów definiowanych jako akcyzowe. Taka funkcjonalność pozwala na wydruk raportów sumujących sprzedać towarów akcyzowych w dowolnym zakresie czasowym (np. za cały miesiąc lub rok). Trzeba zaznaczyć, że tego typu raporty są niezbędne przy ubieganiu się o przedłużenie akcyzy.

Zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepu stacjonarnego ESC SA mieszczącego się przy ul. Mieszczańskiej 19 (róg Monte Cassino) w Krakowie. Każde urządzenie można dotknąć, sprawdzić, jak trzyma się w dłoni, a także wydrukować kilka próbnych paragonów.