zmień dział


Skontaktuj się z nami:
+48 12 656 51 58


Aktualności

Gracze napędzili sprzedaż LCD

Rynek monitorów LCD osiągnął w czerwcu 70% wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym - donoszą analitycy GfK. Powodów wzrostu analitycy upatrują się głównie w korzystnych cenach, ale nie bez znaczenia są także parametry nowych monitorów.
W tym roku największe wzięcie miały monitory z dużym ekranem (18-19 cali). Roczny przyrost w ich sprzedaży to 347% (!) Duże monitory stanowią obecnie 1/5 wszystkich sprzedanych LCD. Jeśli brać pod uwagę rodzaj odbiorców, to największy wzrost nastąpił w sprzedaży detalicznej.

Tracy Goodfellow z GfK jest zdania, że dobra koniunktura na monitory ciekłokrystaliczne niebawem się skończy. Ceny w tym roku znacznie spadły, a teraz producenci zaczną dążyć do ich stabilizacji, co może obniżyć podaż. Innego zdania jest Darren Tobin z Ingram Micro UK.

Przyznaje on, że ceny były korzystne, ale to nie jedyny powód zwiększonej sprzedaży. Wcześniej monitory LCD nie były kupowane przez użytkowników gier komputerowych ze względu na małą szybkość matrycy, co owocowało wydłużonym czasem odpowiedzi urządzenia.

Teraz parametr czasu odpowiedzi w monitorach LCD jest zbliżony do czasu odpowiedzi w monitorach kineskopowych, dlatego gracze wolą zakupić zdrowszy i zajmujący mniej miejsca monitor ciekłokrystaliczny.
Powrót