zmień dział


Skontaktuj się z nami:
+48 12 656 51 58


Aktualności

Twórca Zotoba autorem 20 innych wirusów

Twórca Zotoba autorem 20 innych wirusów Farid Essebar, używający pseudonimu Diabl0, aresztowany niedawno za napisanie wirusa Zotob został zidentyfikowany jako autor 20 innych głośnych wirusów.
Essebar został aresztowany w poprzedni czwartek, w niecałe dwa tygodnie po wypuszczeniu do sieci robaka. W swym dziele umieścił słowo "Diabl0", którego prawdopodobnie używał jako pseudonimu.

Specjaliści z Sophosu zidentyfikowali ponad 20 innych wirusów zawierających wymienione słowo, w tym kilka wersji robaka Mytob, a także jedną wersję MyDoom'a - MyDoom-BG. Dopóki na komputerze Essebara nie uda się znaleźć żadnych dowodów świadczących, że jest on autorem wymienionych robaków nie może on jednak odpowiadać za ich napisanie. Tym bardziej, że do źródeł wspomnianych programów miało dostęp znacznie więcej osób i każda z nich mogła być autorem wariantu robaka.

Dodatkową poszlakąświadczącą, że Essebar może być autorem wymienionych żyjątek jest to, że jakiś czas temu warianty Mytob'a ściągały dodatkowe komponenty ze strony grupy 0x90, z która powiązany był Diabl0.
Powrót