zmień dział


Skontaktuj się z nami:
+48 12 656 51 58


Aktualności

Mniej restartów w Windows Vista

Mniej restartów w Windows Vista Instalowanie i uaktualnianie aplikacji w systemach z rodziny Windows zwykle wymusza na użytkowniku restart komputera. Jak twierdzą przedstawiciele Microsoftu, w Windows Vista potrzeba ponownego uruchomienia maszyny będzie się pojawiać dużo rzadziej niż dotychczas.
Dzięki technologii "Freeze Dry" proces instalowania aplikacji nie będzie musiał kończyć się restartem. Programy i biblioteki zostaną podmienione w trakcie pracy, a użyte - przy następnym uruchomieniu aplikacji. Co ciekawe, jeśli uaktualnienie będzie dotyczyć np. Notatnika, Vista - pod nieobecność użytkownika - zapisze edytowany w nim dokument, przeładuje program i ponownie otworzy plik.

Problem instalowania łatek jest szczególnie widoczny w przypadku sieci korporacyjnych. Administratorom trudno jest sprawdzać, czy na każdym komputerze dokumenty zostały zapisane i czy można bez obaw wykonać restart.

Zdaniem Johna Prescatore, wiceprezydenta Gartnera, wprowadzenie w Windows Vista takiej funkcjonalności będzie niczym zdobycie Świętego Graala - użytkownicy Windows wreszcie będą mogli zupełnie przestać troszczyć się o łatki.
Powrót