zmień dział


Skontaktuj się z nami:
+48 12 656 51 58


Aktualności

Fabryka LG Philips pod Wrocławiem

W Biskupicach Podgórnych, niewielkiej podwrocławskiej wiosce, planowana jest największa inwestycja III RP, napisała Gazeta Wyborcza. Mowa oczywiście o budowie fabryki LG Philips, która ma zapewnić blisko 3 tys. nowych miejsc pracy.
Koreańsko-holenderska spółka ma zainwestować w fabrykę 429 mln euro, zatrudnić 2,8 tys. osób, kilka kolejnych tysięcy ma znaleźć prace w zakładach kooperujących z gigantem - wylicza zyski z umowy z LG Philips "GW".

Jednak wśród mieszkańców okolic planowanej inwestycji zdania są podzielone. Młodzi się cieszą - może będzie praca. Starsi podchodzą sceptycznie, że LG i tak na pewno do budowy a potem i pracy ściągnie swoich ludzi, a okoliczni jeśli dostaną jakąś pracę, to raczej nie tę z najwyższej półki - bo do tej potrzeba kwalifikacji.

Działka pod fabrykę LG Philips znajduje się niedaleko zabudowań Biskupic. Wieś składa się z kilku domów, odnawianego zamku i zabudowań byłego PGR-u. Mieszka tam zaledwie 29 rodzin. To głównie osoby starsze - emeryci i renciści - młodzi uciekli do miasta w poszukiwaniu pracy.
Powrót