zmień dział


Skontaktuj się z nami:
+48 12 656 51 58


Aktualności

Microsoft - łatki jednak nie będzie

Microsoft - łatki jednak nie będzie Koncern z Redmond zrezygnował z udostępnienia w najbliższy wtorek uaktualnienia, usuwającego "krytyczny" błąd w systemie Windows. Rzeczniczka Microsoftu tłumaczy, że przygotowany patch działa niepoprawnie i wymaga dodatkowych testów
W miniony czwartek koncern zapowiedział, że w tym miesiącu użytkownikom udostępniona zostanie tylko jedna "łatka" związana z bezpieczeństwem produktów Microsoftu. Nie podano żadnych szczegółowych danych na jej temat - wiadomo było jedynie, iż patch usuwać miał "krytyczną" lukę w zabezpieczeniach systemu Windows. Przypomnijmy - w nomenklaturze Microsoftu "błąd krytyczny" to taki, który wymaga natychmiastowego usunięcia, ponieważ umożliwia zaatakowanie systemu bez żadnego działania użytkownika.

Ostatecznie jednak koncern zrezygnował z udostępnienia zapowiedzianego już patcha - "Natknęliśmy się na problem z jakością. W uaktualnieniu znaleziono coś, co uświadomiło naszym programistom, że lepiej będzie w tym miesiącu go nie udostępniać" - tłumaczy rzeczniczka Microsoftu. Przedstawicielka koncernu zapowiedziała, że najprawdopodobniej "łatka" trafi do użytkowników za miesiąc, po dodatkowych testach.
Powrót