zmień dział


Skontaktuj się z nami:
+48 12 656 51 58


Aktualności

Łącze dużej przepustowości dla Polski

Łącze dużej przepustowości dla Polski Spółka Level 3 Communications, Inc. uruchomiła wczoraj w Warszawie punkt dostępowy do swoich łączy. Level 3 podpisała już dwa pierwsze kontrakty z polskimi firmami. Dla polskich odbiorców oznacza to dostęp do globalnych łączy o ogromnej przepustowości oraz szybszy internet.
Level 3 oferuje usługę (3)Crossroads® polegającą na zapewnieniu dostępu do Internetu o dużej przepustowości dostawcom usług internetowych, operatorom oferującym dostęp do Internetu poprzez sieci telewizji kablowej oraz telekomom.

- Polska jest dla nas rynkiem kluczowym. Tak jak wiele państw sąsiednich Polska szybko się rozwija, co niesie ze sobą wysoki wzrost popytu na tranzyt IP wysokiej jakości - powiedział Brady Rafuse, prezes ds. działalności w Europie Level 3.

Wśród pierwszych klientów Level 3 w Polsce znalazły się Telekomunikacja Kolejowa Sp. z o.o. oraz ATM S.A. Na mocy obydwu umów, Level 3 zapewni tranzyt ruchu IP oraz dostęp do szkieletu rozległej globalnej sieci internetowej poprzez nowy węzeł dostępowy w Warszawie umożliwiający korzystanie z łączy o dużej przepustowości.

- Współpracujemy z Level 3 w Niemczech. Jest naszym kluczowym dostawcą łączy IP o przepustowości 10G. Jesteśmy pod wrażeniem niezawodności i stabilności ich sieci. Nasze dotychczasowe doświadczenia z Level 3 pozwalają sądzić, że w przyszłości będziemy rozszerzać zakres naszej współpracy - powiedział Marek Misko, Prezes Telekomunikacji Kolejowej Sp. z o.o.

- Usługa tranzytu ruchu IP oferowana przez Level 3 ma doskonałą opinię w Europie Wschodniej. Wiarygodność Level 3 i koncentracja uwagi na segmencie hurtowym sprawia, że jest dla nas doskonałym partnerem - powiedział dr Roman Szwed, Prezes ATM S.A.

Sieć światłowodowa Level 3 obejmuje 23.000 mil (37030 km) i obecnie obsługuje 23 największe rynki europejskie oraz 77 rynków w Ameryce Północnej. Dodatkowo firma obsługuje sieci miejskie w 36 metropoliach, m.in. w Londynie, Paryżu, Amsterdamie, Brukseli, Düsseldorfie, Hamburgu, Berlinie, Monachium i Frankfurcie. Level 3 utrzymuje także znaczną przepustowość sieci na systemach kabli transatlantyckich o dużej szybkości.
Powrót