zmień dział


Skontaktuj się z nami:
+48 12 656 51 58


Aktualności

Ekrany w laptopach "urosną"

Ekrany w laptopach Użytkownicy laptopów, zarówno domowi jak i korporacyjni, będą w przyszłości częściej sięgać po komputery z ekranami o przekątnej 19-20 cali. Można się także spodziewać, że producenci szybko odpowiedzą na takie zapotrzebowanie - przewidują analitycy IDC.
Duży ekran w laptopie pozwoli na swobodne wykorzystanie go do celów rozrywkowych (filmy, gry), ale może mieć także znaczący wpływ na efektywność pracy. Dzięki niemu możliwe będzie swobodne rozmieszczenie okien na pulpicie co może skrócić czas wykonywania zadań.

Samsung zapowiedział już wprowadzenie na rynek laptopa z ekranem o przekątnej 19 cali. Do sprzedawania jeszcze większych urządzeń z ekranem 20 cali, przygotowuje się Dell i LG Philips.

Ekrany zmienią nie tylko rozmiary, ale także proporcje. Stosunek długości boków będzie wynosił 16:10, a nie jak dotychczas 4:3. Można się spodziewać, że użytkownicy komputerów przenośnych będą wykorzystywać wyższe rozdzielczości.

Większy ekran wpłynie oczywiście na wielkość urządzenia. Z jednej strony może to niekorzystnie wpłynąć na poręczność i wagę, ale z drugiej strony możliwe będzie zastosowanie większej, wygodniejszej klawiatury.

Analitycy IDC spodziewają się, że do końca przyszłego roku użytkownicy na całym świecie zakupią blisko 74 miliony komputerów przenośnych, z czego ponad połowę będą stanowiły laptopy z dużymi ekranami.
Powrót