zmień dział


Skontaktuj się z nami:
+48 12 656 51 58


Aktualności

Sober zaatakuje 5 stycznia

Sober zaatakuje 5 stycznia Specjaliści przestrzegają, że 5 stycznia przyszłego roku ma dojść do ataku robaka Sober na masową skalę. Data została wybrana najprawdopodobniej ze względu na przypadającą wówczas 87 rocznicę założenia Niemieckiej Partii Robotniczej (DAP), poprzedniczki NSDAP.
W kodzie najnowszych wersji Sobera wpisano datę 5 stycznia. Jak powiedział jeden ze specjalistów, tego dnia komputery zarażone już wirusem Sober połączą się ze zdefiniowanymi serwerami i pobiorą nową wersję programu, którym następnie mają być zarażone miliony maszyn.

Wpisywanie daty ataku do kodu wirusa nie jest niczym nowym. Technika taka używana jest od co najmniej kilku lat. Daty znajdowano też prawdopodobnie we wcześniejszych wersjach Sobera. Niedawno, 14 października, bawarska policja ostrzegła przed mającym nastąpić dzień później ataku Sobera.Być może mają oni swojego człowieka, w grupie, która stworzyła Sobera. Ale bardziej prawdopodobne jest, że policja znalazła datę zakodowaną we wcześniejszych wersjach wirusa.

Sober, który występuje już w 30 wariantach, zadebiutował przed dwoma laty. Wirus nie czyni żadnej szkody na zarażonym komputerze. Rozprzestrzenia się jedynie i rozpowszechnia nazistowskie treści po niemiecku i angielsku.
Powrót