zmień dział


Skontaktuj się z nami:
+48 12 656 51 58


Aktualności

Niezwykły ruch Microsoftu - czwartkowa łatka

Niezwykły ruch Microsoftu - czwartkowa łatka Znacznie wcześniej niż się spodziewano, bo już wczoraj Microsoft udostępnił łatkę dla krytycznej luki w Windows, będącej efektem nieprawidłowej obsługi plików WMF. Biuletyn bezpieczeństwa oznaczony jako MS06-001 należy zaaplikować natychmiast. Przypomnijmy, że producent Windowsa raczej nie odchodzi od swojego harmonogramu publikacji łat, które standardowo pojawiają się w drugi wtorek miesiąca.
Biuletyn MS06-001 ma znaczenie krytyczne dla systemów: Windows 2000 SP4, Windows XP SP1 i SP2, Windows XP x64, Windows Server 2003 (także z SP1 i również dla wersji przeznaczonych dla architektury Itanium), Windows Server 2003 x64.
Dla użytkowników systemów Windows 98, 98 SE i Me nie udostępniono łatki. W tym przypadku zagrożenie nie jest oceniane jako krytyczne.
Przypominamy, że luka w obsłudze plików WMF jest znana od dłuższego czasu i w sieci krążą już eksploatujące ją niebezpieczne kody. Atakujący może zdalnie i bez wiedzy użytkownika przejąć kontrole nad systemem. Dlatego tak ważna jest szybka aktualizacja.
Szczegóły i aktualizacje dostępne są na stronie microsoft.com.
Powrót