zmień dział


Skontaktuj się z nami:
+48 12 656 51 58


Aktualności

Google umacnia pozycję swojej wyszukiwarki

Google umacnia pozycję swojej wyszukiwarki Przeprowadzone niedawno badania wskazują na sukcesywne zaskarbianie sobie sympatii internautów przez firmę Google. Jej wyszukiwarka obsługuje prawie połowę wszystkich zapytań w USA.
Badanie Nielsen/NetRatings pokazuje, że popularność Google w USA skoczyła z 43,1% do 48,8% w ciągu ostatniego roku - co oznacza, że prawie połowa pytań zadawanych wyszukiwarkom internetowym w Stanach Zjednoczonych obsługiwana jest przez Google. Straciły natomiast Yahoo i MSN Search, odpowiednio spadły z 21,4% na 21% i z 14% do 10,9%.

Jeśli zaś chodzi o samo wyszukiwanie informacji w sieci, to obecnie Amerykanie korzystają z wyszukiwarek prawie dwa razy częściej niż rok temu. Liczba zapytań wzrasta każdego miesiąca o ok. 5 miliardów.

Ten dynamiczny wzrost jest o tyle dziwny, że liczba nowych osób przyłączonych do sieci zwiększyła się w USA tylko o 3% - osiągając 207 milionów internautów.

Badacze z Nielsen/NetRatings uważają, że zwiększone zainteresowanie wyszukiwaniem informacji w sieci to znaczący krok w ewolucji internetowej. Wskazują oni, że wyszukiwarka internetowa to podstawowe narzędzie do wyszukiwania informacji.

O wyszukiwarkach krążyć zaczyna coraz więcej dowcipów: Dlaczego informatyk nigdy nie zada pytania "jak wyprasować koszulę" swojej partnerce? Bo Google wie lepiej...

Powrót