zmień dział


Skontaktuj się z nami:
+48 12 656 51 58


Aktualności

Przewidują kolejne opóźnienie Visty

Przewidują kolejne opóźnienie Visty Zwolennicy systemu Windows nie powinni szykować się do przesiadki na Vistę w przewidzianym terminie (styczeń 2007) - przewiduje wpływowa firma analityczna Gartner Inc.
Zdaniem analityków flagowy system firmy z Redmond może ukazać się nawet na początku drugiego kwartału przyszłego roku.

Swoje opinie specjaliści opierają na datach wypuszczenia kolejnych wersji beta Windowsa Visty. Jak wiadomo Windows Vista Beta 2 zostanie oddany do testów w czerwcu, a po udostępnieniu tej wersji zdaniem analityków potrzebne będzie jeszcze od 9 do 12 miesięcy na ukończenie prac. Po drodze powinny się jeszcze ukazać dwie wersje release candidate.

Microsoft planuje udostępnienie Visty klientom biznesowym już w listopadzie, a więc daje sobie 5 miesięcy na ukończenie prac (licząc od wypuszczenia wersji Beta 2). Rzecznik Microsoftu uważa, że jest to możliwe i stwierdził, że prognozy Gartnera są błędne.

Kiedy na rynek wychodził Windows 2000 firma z Redmond potrzebowała po wypuszczeniu wersji beta 2 jeszcze 18 miesięcy na testy. Z drugiej jednak strony analitycy przewidywali, że Windows XP ukaże się dopiero w roku 2003, co jak wiemy rozminęło się z prawdą.

Powrót