zmień dział


Skontaktuj się z nami:
+48 12 656 51 58


Aktualności

NOD32 chroni systemy 64-bitowe

NOD32 chroni systemy 64-bitowe Wprowadzenie wsparcia dla systemów 64-bitowych przez firmę ESET pozwoli zamknąć lukę w systemie bezpieczeństwa pozostawioną przez innych producentów rozwiązań antywirusowych, nie wspierających najnowszej platformy. Nowy NOD32 potrafi samodzielnie rozpoznać w jakim systemie pracuje i odpowiednio się do niego dostosować. W odróżnieniu od innych aplikacji 32-bitowych, programy antywirusowe, pracujące na poziomie kernela, muszą zostać specjalnie przepisane, by mogły pracować na systemach 64-bitowych.
- Większość dużych producentów oprogramowania antywirusowego nie posiada kompletnych rozwiązań dla systemów 64-bitowych, podczas gdy autorzy wirusów nieustannie poszukują luk w systemach zabezpieczeń. Może to powstrzymać wielu użytkowników od korzystania z zalet technologii 64-bitowej ponieważ są oni narażeni na zagrożenia takie jak wirusy, robaki internetowe i spyware – twierdzi Adrew Lee, CTO w firmie ESET. – Jednak ponieważ technologia 64-bitowa staje się coraz ważniejsza, pragniemy być pewni, iż nasi klienci pozostają należycie chronieni nawet po migracji do nowego systemu – dodaje Andrew Lee.

NOD32 dla systemów 64-bitowych wykorzystuje znaną z poprzedniej wersji zaawansowaną technologię ThreatSense. Bazując na zaawansowanej heurystyce, wykrywa ona groźne zachowanie charakterystyczne dla różnych rodzajów wrogiego oprogramowania – od klasycznych wirusów i trojanów, aż po spyware, adware i próby phishingu. NOD32 posiada również certyfikat Checkmark dla ochrony przed spyware przyznawany przez amerykańskie laboratorium West Coast Labs. By zyskać certyfikat, NOD32 musiał przejść pomyślnie przez test wykrywania trojanów, key-loggerów, cookies i innych rodzajów spyware znajdujących się w próbce testowej West Coast Labs.
Powrót