zmień dział


Skontaktuj się z nami:
+48 12 656 51 58


Aktualności

Seagate podbiło rynek dysków twardych

Seagate podbiło rynek dysków twardych Zgodnie z badaniami firmy iSuppli, Seagate ma największy udział na rynku dysków twardych. Choć HDD tej firmy nie są ani najbardziej pojemne, ani najszybsze na świecie, wygląda na to, że ciągle cieszą się dużym zaufaniem użytkowników.
Mimo problemów z dostawcami niektórych elementów dysków twardych, w drugim kwartale 2005 roku firmie Seagate udało się podnieść swój udział w rynku HDD. Do Seagate należy w tej chwili ponad 30 procent (I kwartał - 28,6 procenta), podczas gdy kolejny konkurent, Western Digital, ma zaledwie niecałe 18 procent rynku.

Z pozostałych firm walczących o rynkowy tort wymienić można Hitachi (15,5 procenta) i Maxtora (13,5). Pozostali gracze tacy jak Toshiba, Samsung i Fujitsu mają poniżej 10 procent rynku. W ciągu drugiego kwartału największą stratę odnotował Maxtor, który jeszcze trzy miesiące wcześniej wyprzedzał Hitachi z udziałem wielkości 16,3 procent rynku.

W przedstawionym w raporcie okresie (kwiecień-czerwiec 2005) na całym świecie sprzedano prawie 90 milionów dysków twardych. To prawie o 3 procent więcej niż w przedziale od stycznia do końca marca br.
Ceny dysków twardych SEAGATE w naszej firmie zaczynają się od 179 zł brutto.
Powrót