zmień dział


Kasy fiskalne dla lekarzy. 5 kwestii, które należy wziąć pod uwagę kupując odpowiedni sprzęt

Kasy fiskalne dla lekarzy. 5 kwestii, które należy wziąć pod uwagę kupując odpowiedni sprzęt

Data:

  1. Zakup kasy fiskalnej dla lekarza - ile możemy wydać?
  2. Łatwość obsługi kasy dedykowanej lekarzom
  3. Optymalny rozmiary kasy fiskalnej
  4. Kasa fiskalna dla lekarza na kontrakcie NFZ

kasa fiskalna dla lekarzaLekarz, który ma w planach zakup kasy fiskalnej, bardzo często zadaje sobie pytanie - jaki sprzęt będzie dla niego najlepszą opcją? Jest kilka istotnych kwestii, na które warto w takim przypadku zwrócić uwagę.

Zakup kasy fiskalnej dla lekarza - ile możemy wydać?

Na początku warto określić swoje oczekiwania oraz budżet, jaki jesteśmy w stanie przeznaczyć na zakup nowoczesnej kasy. Kasy fiskalne dla lekarzy nie mogą zajmować w gabinecie dużo miejsca, zwłaszcza jeśli warunki lokalowe na to nie pozwalają. Kasa rejestrująca powinna być też estetyczna. Analizując koszty kasy fiskalnej, na uwadze należy mieć nie tylko jej cenę, ale również usługi serwisowe. 

Łatwość obsługi kasy dedykowanej lekarzom

Wybierając kasę fiskalną, koniecznie trzeba położyć nacisk również na łatwość obsługi urządzenia. Jego budowa powinna pozwalać na szybkie wprowadzenie niezbędnych informacji, zwłaszcza że czas na wizytę jest zazwyczaj ograniczony i lekarz nie może poświęcać go na rozszyfrowywanie kasy, tylko skupić się na pacjencie. Oferowane na rynku kasy są jednak skonstruowane tak, by użytkownicy nie mieli problemów z ich obsługą. Warto też zwrócić uwagę by kasa miała kopię elektroniczną.

Optymalny rozmiary kasy fiskalnej

kasa fiskalna Novitus Nano E medWybór kasy fiskalnej powinien być uzależniony także od tego, czy lekarzowi potrzebne jest urządzenie przenośne. Jeśli często odwiedza on pacjentów poza swoim gabinetem, powinien zastanowić się nad rozwiązaniem, jakim są kasy przenośne zwane czasem mobilnymi. W takim przypadku oczywiście decydujące znaczenie ma wielkość oraz waga sprzętu, co wpływa bezpośrednio na komfort jest użytkowania.

Kasa fiskalna dla lekarza na kontrakcie NFZ

Czy kasa fiskalna dla lekarza w 2017 roku, który przyjmuje pacjentów tylko w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, jest niezbędna? Wówczas nie ma konieczności jej posiadania. Kontakt odbywa się bowiem na linii lekarz - NFZ. 
 
Zakup kasy fiskalnej musi być więc podyktowany łatwością jej użytkowania, niską awaryjnością, rozmiarami oraz posiadanym budżetem. Ważny jest sposób obsługi urządzenia, który nie powinien sprawiać większych problemów.
 

 

Więcej informacji:

tel. (12) 656-51-58 i/lub e-mail: sprzedaz@escsa.pl

   

Wybrane przez nas

Najpopularniejsze w miesiącu