zmień dział


Skontaktuj się z nami:
+48 12 656 51 58


Aplikacje internetowe

Aplikacje internetowe

Available languages:

Dla biznesu - aplikacje internetowe VelaRIA

Aplikacja internetowa to zbiór statycznych i dynamicznych stron WWW. Z definicji oznacza program komputerowy, który pracuje na serwerze i komunikuje się z hostem użytkownika komputera poprzez sieć komputerową. Aby uruchomić aplikację internetową potrzebny jest dostęp do Internetu. Ponieważ ich nazwa pochodzi od angielskiego „web applications”, aplikacje internetowe nazywamy wymiennie aplikacjami webowymi. 

Co to jest aplikacja internetowa?

Aplikacje internetowe - dedykowane oprogramowanie dla Twojego biznesu

VelaRIA to nowoczesne aplikacje internetowe rozwiązujące konkretne problemy i wyzwania biznesowe. Działają w przeglądarce internetowej i z pewnością znajdą wspólny język z Twoją bazą danych, czy programem księgowym. Aplikacje internetowe mają charakter interaktywny, co oznacza, że umożliwiają użytkownikom opcję interakcji z wyświetlaną aktualnie treścią. Aplikacje webowe posiadają zwykle intuicyjny interfejs, który zapewnia użytkownikowi możliwość ingerencji w wyświetlane treści, np. wypełnienie formularza, wstawienie notatki, czy przesłanie istotnych informacji. 

Skoro aplikacje działają w przeglądarce, to możecie zadać pytanie, w jaki sposób odróżnić aplikację od strony internetowej. Już podpowiadamy.  Aplikacja webowa różni się od strony internetowej przede wszystkim funkcjonalnością. Na stronie dostępne są przede wszystkim informacje, które z reguły nie wymagają od użytkownika reakcji. Przeciwnie w aplikacji, gdzie zaawansowany interfejs pozwala na wchodzenie w interakcje. Przykładami aplikacji internetowych są strony hotelowe, na których możliwa jest rezerwacja pokoju i zapłata za pobyt. Gdyby tego nie było mielibyśmy do czynienia ze zwykłą stroną WWW.

Różnic pomiędzy stroną internetową i aplikacją jest jednak więcej. Kolejną jest zaawansowanie technologiczne obu tych elementów. Zazwyczaj strona jest zbudowana przy użyciu plików HTML i stylów CSS. Aplikacje internetowa są na ogół dużo bardziej skomplikowane i wykorzystują technologie Java oraz AJAX. Zdarza się jednak, że te elementy przenikają się i można je znaleźć również na stronach internetowych. Nic dziwnego, ponieważ technologie te wzajemnie się uzupełniają. 

Aplikacja internetowa dla firmy - odpowiedź na potrzeby pracowników

Dlaczego proponujemy stworzenie aplikacji webowej od podstaw? To proste! Tylko aplikacje internetowe dedykowane dla konkretnego klienta pozwalają na dopasowanie się do przedsiębiorstwa, a nie odwrotnie. Aplikacje internetowe są tworzone na podstawie modułów, które można porównać do klocków Lego. Od klienta zależy jaka będzie finalna postać aplikacji, które moduły mogą zostać wykorzystane, a które nie są potrzebne. Dzięki naszemu doświadczeniu jesteśmy w stanie doradzić, jakie rozwiązanie będzie bardziej optymalne w uzyskaniu najlepszego efektu. Tworzymy aplikacje webowe, które pozwolą na automatyzację większości procesów w firmie. Rozwiązanie jest w zasięgu ręki! 

Aplikacje webowe modelujące procesy biznesowe, tworzone przez ludzi rozumiejących Twoje potrzeby

Aplikacja tworzona indywidualnie jest bardziej przyjazna dla pracowników w okresie użytkowania, ponieważ realizuje procesy w sposób im znany. Ponieważ posiadamy praktycznie nieograniczone możliwości w realizacji projektu, mamy większe możliwości do dopasowania się do systemów już obecnych wcześniej w przedsiębiorstwie. 

Skrót RIA pochodzi od słów Rich Internet Applications i oznacza klasę zaawansowanych aplikacji działających w oknie przeglądarki internetowej.

 

Przykłady aplikacji internetowych

Aplikacje internetowe

W zależności od potrzeb użytkownika i twórców serwisu, aplikacje internetowe mogą mieć wiele zastosowań. Innowacyjne aplikacje internetowe VelaRIA są wygodnym i bezpiecznym rozwiązaniem stosowanym przez coraz większą liczbę przedsiębiorstw. Możliwości są bardzo szerokie - aplikacje internetowe mogą działać jako systemy sprzedaży, sklepy internetowe (e-commerce), czy systemy CMS (zarządzanie treścią stron internetowych).

Aplikacja internetowa w 4 krokach

Skuteczna aplikacja internetowa to taka, która rozwiązuje konkretne problemy. Aby spełniała swoje zadania powinna być dobrze przemyślana i zaprojektowana. Dzięki procesowemu podejściu (krok po kroku) do projektowania i tworzenia aplikacji, mamy pewność, że będą one użyteczne i dobrze wykorzystywane.

Nasze aplikacje internetowe VelaRIA to produkty szyte na miarę, stworzone z myślą o indywidualnych potrzebach klienta i dopasowane do konkretnej specyfiki branży. Aby powołać do życia unikalną aplikację internetową, nasz zespół dogłębnie poznaje procesy, które aplikacja będzie obsługiwać.  Projektowanie indywidualnych aplikacji internetowych opiera się o szczegółową analizę celów, które chce osiągnąć klient. Nasz zespół uwzględnia obecnie wykorzystywane przez klienta narzędzia i systemy informatyczne, aby za pomocą integracji z nimi, maksymalnie wykorzystać potencjał przedsiębiorstwa. 

Aplikacje internetowe tworzymy w oparciu o system 4 kroków.

 

Więcej informacji:

tel. (12) 656-51-58 i/lub e-mail: sprzedaz@escsa.pl