zmień dział


Skontaktuj się z nami:
+48 12 656 51 58


Aktualności

Opera 8.5 już za darmo i bez banera!

Opera 8.5 już za darmo i bez banera! Dziś przedstawiciele Opera Software poinformowali o "uwolnieniu" przeglądarki Opera w wersji 8.5 od banera reklamowego oraz opłat licencyjnych. Internauci otrzymują zatem bardzo funkcjonalną, solidną i bezpieczną przeglądarkę całkowicie za darmo.
- To wydarzenie stało się możliwe dzięki fanom Opery z całego świata - powiedział von Tetzchner, CEO firmy Opera Software. - Liczba użytkowników Opery wciąż wzrasta, jednak nasze obietnice i misja pozostają niezmienne: zawsze będziemy oferować najlepsze doznania związane z Internetem - na każdym urządzeniu. Dzisiaj ta misja osiąga nową jakość.

Poprzednio Opera dostępna była bezpłatnie, jednak w górnej części okna przeglądarki wyświetlany był baner reklamowy. Użytkownicy mieli możliwość wniesienia opłaty rejestracyjnej, dzięki czemu pozbywali się banera oraz otrzymywali wsparcie techniczne.

Obecnie już tylko wsparcie techniczne pozostało usługą płatną - Premium Support. Roczny abonament za tę usługę kosztuje 29 USD. Opera udostępnia jednak bezpłatne zasoby wsparcia technicznego pod adresem http://www.opera.com/support/.

Przeglądarka Opera - uznawana przez wielu za najszybszą na świecie i najbezpieczniejszą przeglądarkę - umożliwia internautom, m.in.:

- szybką nawigację za pomocą intuicyjnych gestów myszy i kart,
- możliwość rozpoczynania pracy od miejsca zakończenia poprzedniej sesji oraz możliwość zapisu bieżącej sesji,
- szybki dostęp do pobieranych plików dzięki menedżerowi transferów,
- ochronę przed kradzieżą danych prywatnych i phishingiem dzięki wbudowanym funkcjom zabezpieczającym,
- przeglądanie sieci za pomocą poleceń głosowych,
- tworzenie notatek z odwiedzanych stron WWW, które są powiązane z ich adresami

Przeglądarka Opera dostępna jest w 20 wersjach językowych (w tym w polskim)a rozmiar pliku do pobrania nie przekracza 4 MB.

Opera ma w Polsce coraz większą liczbę sympatyków. Z danych serwisu Ranking.pl wynika, że obecnie korzysta z niej 6% polskich internautów, czyli ponad pół miliona osób.
Powrót