zmień dział

Terminale płatnicze

Terminale płatnicze

Available languages:

Terminale płatnicze Kraków

W naszym asortymencie, poza urządzeniami fiskalnymi takimi jak: kasy fiskalne  i drukarki fiskalne, proponujemy również wysokiej klasy terminale płatnicze z opcją abonamentową od różnych dostawców. 

Dzięki współpracy z wieloma dystrybutorami dajemy możliwość możliwość porównania ofert i wybrania tej, która najkorzystniej sprawdzi się w Twoim przedsiębiorstwie. 

 

Obowiązek posiadania terminala płatniczego w 2023 roku

Pytanie, które zadaje większość naszych Klientów to: od kiedy obowiązkowe terminale płatnicze? Już spieszymy z odpowiedzią (która zmieniała się i może jeszcze zmienić w zależności od sytuacji gospodarczej kraju).

Od      1 stycznia 2022  - przedsiębiorcy, którzy ewidencjonują sprzedaż na urządzeniach fiskalnych są zobowiązani udostępniać swoim klientom  możliwość płatności bezgotówkowej.

Musimy pamiętać również o tym, że od 1 stycznia 2025 kasy fiskalne online powinny być zintegrowane z posiadanym terminalem płatniczym.

 

Czym właściwie jest terminal płatniczy i co przyczynia się do jego popularności?
O tym w dalszej części publikacji - pod formularzem zgłoszeniowym. 

Jeżeli chcesz porozmawiać z naszym doradcą na temat terminali płatniczych i opcji abonamentowych wypełnij poniższy formularz. 

Co to jest terminal płatniczy?

Terminal płatniczy, zwany też terminalem POS (Point of Sale) lub terminalem płatności kartą to urządzenie pośredniczące w płatnościach bezgotówkowych. Może obsługiwać płatności realizowane za pośrednictwem karty płatniczej, BLIK’a oraz zbliżeniowo przez NFC (płatność telefonem,  smartwatchem czy smartbandem). 

Większość terminali, poza opcjami płatniczymi posiada wiele praktycznych funkcjonalności jak na przykład możliwość wypłaty gotówki podczas zakupów (cash back) oraz doładowanie telefonu komórkowego. 

Rodzaje terminali płatniczych 

Wybierając terminal do płatności kartą należy pamiętać o odpowiednim dostosowaniu do indywidualnych potrzeb prowadzonej działalności. Współpracujemy z wieloma dostawcami, mającymi w swojej ofercie różnorodne terminale płatnicze oraz opcje abonamentowe, by z łatwością dopasować rozwiązanie dla każdego klienta. Dodatkowo zapewniamy wsparcie przy formalnościach, jakie są wymagane w związku z zainstalowaniem terminala płatniczego.

Jakie rodzaje terminali płatniczych jesteśmy w stanie zaproponować naszym klientom? 

Stacjonarny terminale płatnicze

stacjonarny terminal platniczyTerminale stacjonarne do funkcjonowania  potrzebują ciągłego podpięcia do prądu, a także połączenia z Internetem za pomocą standardowego gniazdka RJ-45 lub poprzez sieć komórkową (potrzebna jest karta SIM). W zależności od urządzenia oraz zawartej umowy mogą posiadać różne formy przyjmowania płatności bezgotówkowej (karta płatnicza, BLIK, NFC) oraz opcje dodatkowe jak np. wypłata gotówki czy doładowanie telefonu komórkowego. 

Znajdują zastosowanie w stacjonarnych punktach sprzedaży, jak sklepy i punkty usługowe.

Przykładowym, cieszącym się dużym zainteresowaniem stacjonarnym terminalem płatniczym jest Ingenico Desk 5000, którego opis znajdziecie poniżej. 

Mobilny terminal płatniczy

mobilny terminal platniczyAby zapewnić ciągłość mobilnej płatności kartą, terminale zaopatrzone są w  wytrzymałe akumulatory  oraz (w zależności od wybranego modelu) moduł WiFi lub slot na kartę SIM zapewniającą łączność GPRS. 

Przenośny terminal płatniczy może okazać się bardzo pomocnym rozwiązaniem w przypadku przedsiębiorców, którzy potrzebują mobilnego urządzenia i przyjęcia płatności w dowolnym miejscu i czasie. 
Doskonale sprawdza się w ogródkach gastronomicznych, przy stoiskach targowych, usługach kurierskich i taksówkach. 

Jednym z atrakcyjniejszych modeli jest designerski terminal z dotykowym ekranem PAX A920, którego opis znajdziecie poniżej. 

Zarówno mobilne, jak i stacjonarne terminale płatnicze, jakie są dostępne u naszych Partnerów, to urządzenia starannie wyselekcjonowane, nie tylko z uwagi na ich funkcjonalność i użyteczność w codziennym wykorzystaniu, ale także wytrzymałość, odporność,  bezpieczeństwo oraz cenę, która często jest determinująca w zakupie tego typu urządzeń.   

Terminale płatnicze - dlaczego warto? 

Pomijając już kwestie obowiązku posiadania bezgotówkowej formy płatności warto zwrócić uwagę na coraz większe zainteresowanie tego typu opcją rozliczenia wśród kupujących. Popularność płatności bezgotówkowych wzrasta z roku na rok – jak donosi Narodowy Bank Polski, tylko w drugim kwartale 2021 roku w Polsce przybyło 42 tys. terminali POS, a liczba transakcji wykonywanych kartami płatniczymi wynosiła prawie 2 mld, o łącznej wartości ponad 230 mld złotych!   

Dodatkowy argument daje nam Fundacja Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego szacując, że osoby, które płacą kartą za zakupy są skłonni wydać o 10-20% więcej niż ci, którzy robią to przy pomocy gotówki. To z kolei prowadzi do potencjalnego zwiększenia utargu firmy korzystającej z terminali płatniczych

Do innych zalet korzystania z terminali należy także wzrost bezpieczeństwa placówki - z powodu mniejszej ilości gotówki znajdującej się w kasie, a także zmniejszenia kosztów jej obsługi. W końcu nie trzeba jeździć do banku by deponować pieniądze. Znika również problem z wydawaniem reszty. 

Warto dać naszym klientom możliwość płatności bezgotówkowej.  Wielu z nich rezygnuje z gotówki na rzecz regulowania należności kartą płatniczą, co jest bardzo wygodne, ponieważ nie ma konieczności dbania o to, by w portfelu na co dzień znalazła się wystarczająca suma pieniędzy. Płatność kartą płatniczą okazuje się również wyjściem w podbramkowych sytuacjach, kiedy kupujący nie miał czasu lub możliwości przygotowania odpowiedniej kwoty. 

Właśnie dlatego, posiadanie odpowiednio dobranego terminala płatniczego w Twojej firmie może okazać się dla klientów ogromnym udogodnieniem, a dla przedsiębiorstwa zwiększonym utargiem.

Terminal płatniczy - oferta i cena

Wybierając terminal płatniczy, cena jest jednym z czynników decyzyjnych, stąd na rynku jest tak różnorodna oferta zarówno urządzeń jak i abonamentów. Dlatego, przed podjęciem decyzji warto skrupulatnie zapoznać się z różnymi opcjami abonamentowymi oraz dostępnymi funkcjonalnościami urządzenia. 

Podstawowym pytaniem, na jakie musi odpowiedzieć osoba szukająca terminala płatniczego, jest to, czy jest zdecydowany na jego zakup, czy wystarczy wynajem.   

W momencie wyboru własnego terminala należy liczyć się z pokryciem całościowym kwoty zakupu oraz z nieco wyższą prowizją, która wynosi zazwyczaj od 1,4 do 1,7% każdej transakcji.

W przypadku wynajmowania terminala prowizja jest niższa (około 0,5%), brak jest kosztu zakupu terminala, natomiast należy się liczyć z comiesięczną opłatą z tytułu dzierżawy. Abonament ten wynosi około 30zł - 50 zł. 

Koszty terminala można jednak obniżyć korzystając z naszej promocji. O jej szczegółach przeczytacie poniżej.   

Jak wybrać terminal płatniczy do Twojego biznesu?

Dobry terminal płatniczy pozwala klientom uregulować należność za pośrednictwem karty płatniczej, płatności zbliżeniowej oraz BLIK, a także wypłacić gotówkę podczas dokonywania transakcji zakupowych. Często klienci nie mają przy sobie gotówki, przyzwyczajeni do możliwości płacenia kartą, dlatego warto stworzyć im taką szansę również we własnym sklepie, punkcie handlowym lub usługowym. 

W ofercie naszych partnerów znajdziecie nowoczesne terminale, wyselekcjonowane tak, by stanowiły kompleksową odpowiedź na różnorodne potrzeby naszych klientów. 

Wybierając terminal płatniczy, warto określić własne wymagania względem konkretnego urządzenia.  Terminal fiskalny  powinien być ułatwieniem w codziennej pracy, dlatego poza ceną, warto mieć na uwadze tryb jego wykorzystywania – stacjonarnie czy mobilnie,  oraz powierzchnię stanowiska sprzedażowego. Zależnie od tych warunków możemy wybierać spośród gamy niewielkich i wytrzymałych urządzeń mobilnych lub klasycznych stacjonarnych terminali płatniczych. 

Na rynku występuje wielu operatorów płatności bezgotówkowych. Warto więc w taki sposób rozeznać się w temacie, aby wiedzieć na co zwracać uwagę i gdzie mogą pojawić się ewentualne dodatkowe warunki umowy. 

Wcześniej wspomnieliśmy o kosztach, jakie są związane z terminalami płatniczymi. Kwestia prowizji, abonament, czy też zakup urządzenia, to elementy podstawowe, ale nie należy zapominać choćby o rodzajach kart płatniczych obsługiwanych w systemie, możliwości przewalutowania transakcji czy też limitach obrotów, które niektórzy operatorzy mogą wprowadzać. Bardzo ważne jest też zadbanie o odpowiednie przeszkolenie personelu z zakresu obsługi płatności przy pomocy nowego urządzenia. 

Należy również zadbać o to, aby w przypadku awarii sprzętu operator gwarantował pomoc techniczną i wsparcie dla klientów dokonujących płatności. 

Terminal płatniczy za darmo dla małych i średnich przedsiębiorstw - Promocja

Nasze terminale możesz nabyć w ramach promocyjnej oferty na start. W ramach programu „Polska Bezgotówkowa” przedsiębiorcy mogą otrzymać terminal płatniczy  za 0zł i z brakiem opłat z tytułu prowizji do czasu osiągnięcia obrotu na terminalu w wys. 100 tys. zł w skali 12 miesięcy.

Program jest skierowany dla małych i średnich przedsiębiorstw, w których wprowadzana jest możliwość płatności bezgotówkowej. Samo uczestnictwo w programie wymaga spełnienia kilku prostych warunków: 

 
 • Przedsiębiorca musi podpisać umowę odnośnie akceptacji kart płatniczych;
 • Na dwanaście miesięcy przed podpisaniem umowy w firmie nie były prowadzone płatności oparte o kartę, zarówno fizycznie jak i online;
 • Nie jest prowadzona działalność w ramach sieci handlowych, usługowych, które obejmują więcej niż pięć placówek pod tym samym znakiem towarowym;
 • Nie jest prowadzona działalność w zakresie franczyzy powyżej pięciu placówek handlowych;
 • Nie jest prowadzona działalność jako operator automatów vendingowych i innych terminali samoobsługowych. 

Dofinansowanie, które otrzymuje przedsiębiorca przeznaczone jest nawet na dwunastomiesięczną dzierżawę terminala, a także na opłaty z tytułu prowizji od transakcji. Ponadto nie ma wymaganego minimalnego progu obrotu.     

Terminale płatnicze 2023

Terminale płatnicze z biegiem lat ewoluowały – stały się bardziej nowoczesne, mobilne i kompaktowe. Wielu nabywców, kupując terminal płatniczy nie patrzy już na urządzenie jedynie z perspektywy przymusowego zakupu ale i praktycznego wykorzystania  - chcemy aby nasz terminal obsługiwał możliwie najwięcej opcji płatności bezgotówkowych, do tego szybko łączył się z Internetem i był intuicyjny w obsłudze.
 
Funkcjonalności poszczególnych modeli terminali mogą się różnić w zależności od wgranego oprogramowania oraz dostawcy. Dlatego, przed zakupem upewnijmy się czy wybrany model posiada dokładnie to czego potrzebujemy. 
 
Przyjrzyjmy się najpopularniejszym na rynku terminalom płatniczym. 
 

Terminal stacjonarny Ingenico Desk 5000

Terminal mobilny Ingenico Desk 3500

 

 

Wydajny i szybki terminal płatniczy z ekranem dotykowym. 

 • Może przyjmować płatności zbliżeniowe, kartą płatniczą, oraz Blik
 • PIN pad, który można podawać klientom, aby ułatwić im płatności
 • Umożliwia  skorzystanie z usług dodatkowych, w tym preautoryzacja i cashback (zależnie od operatora)
 • Możliwa jest integracja z kasą fiskalną online zgodnie z wymogami Polskiego Ładu
 • Doskonale sprawdzi się w restauracjach, kawiarniach, hotelach oraz sklepach stacjonarnych
 •  
   

    Terminal stacjonarny Ingenico Desk 3500

  Terminal stacjonarny ingenico 3500

   

   

  Niezwykle wytrzymała konstrukcja i klasyczny design sprawiają, że Ingenico Desk 3500 to doskonałe rozwiązanie do stacjonarnych punktów sprzedaży, jak sklepy i punkty usługowe.

  •   Posiada wygodną klawiaturę
  • Mały kolorowy wyświetlacz
  • Może obsługiwać płatności: kartą, zbliżeniowo, Apple Pay, Google Pay, Blik
  • Posiada opcję integracji z wieloma systemami sprzedażowymi i kasowymi oraz Ingenico PinPad DESK 1500 
  • posiada fizyczny czytnik do kart płatniczych
   

   

      Terminal Mobilny Ingenico Move 3500 Wi-FI

  Terminal mobilny Ingenico Desk 3500

   

  Model z wariantem WiFi, który zapewnia mobilność w ramach dostępnego połączenia z Internetem. Z powodzeniem sprawdzi się w restauracjach i miejscach, gdzie klienci są obsługiwani przy stolikach. 

  • Nowoczesny i elegancki design - niewielkie rozmiary   i ergonomiczny kształt   terminala sprawiają, że jest wygodny i poręczny iw użyciu. Design łączy się z wytrzymałością: wytrzymałość nawet w najtrudniejszych warunkach   gwarantuje bardzo solidna konstrukcja.
  • Kompaktowy i bezprzewodowy -  jest niewielkim, w pełni funkcjonalnym rozwiązaniem płatniczym. Umożliwia przyjmowanie płatności zawsze i wszędzie. Obsługuje także płatności zbliżeniowe i mobilne dzięki wbudowanemu modułowi NFC.
  • Całkowite bezpieczeństwo - terminal jest zgodny ze standardami bezpieczeństwa, ma wytrzymałą, bezpieczną konstrukcję.

   

  Terminal mobilny Smart D220

   

  Terminal mobilny Smart D220

   Mobilny terminal w wersji Smart – niewielkich rozmiarów, lekki i designerski. Dzięki wydajnej baterii, funkcji WiFi oraz GPRS  doskonale sprawdza się w terenie. 
   • Może obsługiwać karty Visa, Mastercard oraz UnionPay, Diners Club, JCB a także płatności BLIK. 
   • Może być wyposażony w usługę DCC (płatność w walucie karty).
   • Może łączyć się poprzez Wi-Fi lub GSM (wymagana karta SIM)
   • Nie ma możliwości wydrukowania potwierdzenia, ponieważ nie posiada drukarki, ale  na życzenie klienta potwierdzenie zakupu można przesłać mailem tzw. e-Paragon zaraz po wykonanej transakcji (wpisując adres mailowy bezpośrednio po transakcji na terminalu płatniczym). 
   
   
  Warto wspomnieć że to właśnie terminal Smart D220 wykorzystywany jest w Kasoterminalu POSPAY – kasa fiskalna, drukarka i terminal w jednym.
   
   

  Terminal Mobilny Ingenico Move 3500 Wi-FI

  Terminal mobilny Ingenico Desk 3500

   

    Niezawodny, szybki i wytrzymały terminal płatniczy. Doskonale sprawdzi się w firmie i poza nią. 

  • Może obsługiwać 3 opcje  łączności: przez Wi-Fi, Bluetooth® i sieć GPRS.
  • W zależności od operatora są możliwości przyjmowania płatności: zbliżeniowo, poprzez karty chipowe i magnetyczne, a także za pośrednictwem Apple Pay, Google Pay i Blik.
  • Daje możliwość skorzystania z usług dodatkowych, w tym preautoryzacja, pre-paid, cashback.
  • Posiada możliwość integracji z wieloma systemami sprzedażowymi i kasowymi.
  • Doskonale sprawdzi się w branży horeca, transporcie i usługach. 
   

    Terminal mobilny PAX A920

  Terminal mobilny PAX A920

   

   

  Designerski terminal z dużym, 5’calowym, dotykowym wyświetlaczem to nowoczesne rozwiązanie, które jeszcze więcej zyskuje dzięki intuicyjnej obsłudze i wydajnej baterii.  . 

  • Może przyjmować płatności zbliżeniowe, karty chipowe i magnetyczne, a także za pośrednictwem Apple Pay, Google Pay i Blik.
  • Posiada możliwość integracji z wieloma systemami sprzedażowymi i kasowymi.
  • Doskonale sprawdzi się w restauracjach, hotelarstwie, branży beauty, dobrach luksusowych czy usługach.

   

    PINpad 1000SE Contactless

  PINpad 1000SE Contactless

  PINpad 1000SE to uniwersalne rozwiązanie łączące dwie funkcje:

  • zatwierdzanie transakcji wymagających kodu PIN.
  • akceptowanie płatności zbliżeniowych

  Urządzenie jest jeszcze bardziej kompaktowe dzięki nowoczesnej, ergonomicznej konstrukcji. Posiada czytnik NFC.

  Ramka dookoła wyświetlacza i wzmocniona obudowa sprawiają, że nowy PP1000SE Contactless jest jeszcze bardziej wytrzymały niż poprzednik.

  PP1000SE jest dostępny z   osłoną klawiatury   oraz funkcjonalną podstawą ułatwiającą instalację PINpada na ladzie – jako opcja.

   

  • Prosta łączność –PP1000SE może być prosto i szybko połączony z kasami fiskalnymi, urządzeniami PC oraz   terminalami płatniczymi przez szeregowy port lub USB,
  • Udoskonalona konstrukcja – Powiększone klawisze zdecydowani ułatwiają wprowadzanie kodu PIN. Jest bardziej zabezpieczony przed zarysowaniami dzięki dodatkowej ramce dookoła wyświetlacza.
   
   

  Gdzie kupić terminal płatniczy?

  Skontaktuj się z nami i uzyskaj profesjonalne doradztwo naszych specjalistów, korzystną ofertę, pomoc w formalnościach oraz opiekę posprzedażową!

  Zapraszamy do kontaktu: