zmień dział

Terminale płatnicze

Terminale płatnicze

Available languages:

Terminale płatnicze w Krakowie dostępne są w ofercie ESC SA

Oferta ESC S.A. jest tworzona przede wszystkim z myślą o potrzebach naszych klientów. Poza urządzeniami fiskalnymi takimi jak: kasy czy drukarki, proponujemy również wysokiej jakości terminale płatnicze, dbając o to, by w naszym asortymencie znalazł się wyłącznie bardzo dobry sprzęt, wytrzymały i co najważniejsze – funkcjonalny w codziennym użytkowaniu.

O tym należy pamiętać:

Od    1 stycznia 2022  - przedsiębiorcy, którzy ewidencjonują sprzedaż na urządzeniach fiskalnych muszą udostępniać swoim klientom możliwość płatności bezgotówkowej

Od 1 stycznia 2025  - należy zintegrować kasę fiskalną online z posiadanym terminalem płatniczym

 

Co to jest terminal płatniczy?

Zacznijmy może od podstawowej sprawy, czyli tego, czym właściwie są terminale płatnicze. Otóż terminal płatniczy to urządzenie pośredniczące w płatnościach bezgotówkowych. Może więc obsługiwać karty płatnicze, elektroniczne płatności lub popularną płatność BLIK. Terminal nazywa się również "POS" z angielskiego rozwinięcia skrótu "Point of Sale" - punkt sprzedaży. 

Terminal płatniczy gwarantuje znaczne rozwinięcie prowadzącego biznesu. Coraz więcej klientów oczekuje możliwości płatności przy pomocy bezgotówkowych form płatności. Ponadto, według szacunków Fundacji Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego osoby, które płacą kartą za zakupy są skłonni wydać o 10-20% więcej niż ci, którzy robią to przy pomocy gotówki. To z kolei prowadzi do potencjalnego zwiększenia utargu firmy korzystającej z terminali płatniczych. 

Do innych zalet korzystania z terminali należy także wzrost bezpieczeństwa placówki, z powodu mniejszej ilości gotówki znajdującej w kasie, a także zmniejszenie kosztów jej obsługi. W końcu nie trzeba jeździć do banku by deponować pieniądze. Znika również problem z wydawaniem reszty. 

Ceny terminali płatniczych 

Zdajemy sobie sprawę z tego, że zakup urządzenia, jakim jest terminal płatniczy to konkretne koszty, dlatego staramy się proponować rozpiętość cenową dostępnych modeli. Wybierając terminal płatniczy, cena jest jednym z czynników decyzyjnych, stąd różnorodna oferta terminali płatniczych proponowana przez ESC S.A. Ogromny nacisk kładziemy na to, by klienci mieli szansę zdecydować się na koszt terminala płatniczego, który odpowiada ich możliwościom finansowym.

Podstawowym pytaniem, na jakie musi odpowiedzieć osoba szukająca terminala płatniczego, jest to czy jest zdecydowany na jego zakup, czy też wystarczy wynajem.  W momencie wyboru własnego terminala należy liczyć się z nieco wyższą prowizją, która wynosi zazwyczaj od 1,4 do 1,7% każdej transakcji, a także zakupem samego terminala.

W przypadku wynajmowania terminala prowizja jest niższa (około 0,5%), brak jest kosztu zakupu terminala, natomiast należy się liczyć z comiesięczną opłatą z tytułu dzierżawy. Abonament ten wynosi około 50 zł. Koszty zakupu terminala można jednak obniżyć korzystając z naszej promocji. O jej szczegółach przeczytacie poniżej. 

Rodzaje terminali płatniczych 

Wybierając terminale płatnicze, cena nie powinna być jednak jedyną kwestią braną pod uwagę, nawet jeśli naszym celem są możliwie jak najtańsze terminale płatnicze. Terminal płatniczy powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb prowadzonej działalności. Oferta ESC S.A. obejmująca terminale płatnicze jest urozmaicona, a cel tak dużej różnorodności stanowi możliwość odpowiedzi na potrzeby klientów. 

Jakie rodzaje terminali płatniczych jesteśmy w stanie zaproponować naszym klientom? Asortyment ESC S.A. obejmuje dwa rodzaje terminali płatniczych – mobilny terminal płatniczy oraz stacjonarny terminal płatniczy. Poniżej pokrótce je opisujemy.

Terminale stacjonarne

Terminale stacjonarne do funkcjonowania potrzebują podpięcia do prądu, a także połączenia z Internetem. Znajdują zastosowanie w stacjonarnych punktach sprzedaży, jak sklepy czy punkty usługowe.

Terminale mobilne

Zwane są również mPOS'ami również potrzebują dostępu do Internetu, jednak posiadają baterię, która umożliwia im przenoszenie. Terminale z Internetem mogą łączyć się przy pomocy Wi-Fi lub GPRS z wykorzystaniem karty SIM.

Terminale płatnicze w ofercie ESC SA

Przenośny terminal płatniczy może okazać się bardzo pomocnym rozwiązaniem w przypadku osób, które potrzebują mobilnego urządzenia. Przykładem takiego sprzętu dostępnego w naszej ofercie jest bezprzewodowy terminal płatniczy – VERIFONE VX 675, który dodatkowo wyróżnia się trwałą konstrukcją, a jego działanie jest zgodne ze standardami bezpieczeństwa. 

Ponadto, proponujemy również inne modele terminali mobilnych - INGENICO iWL250.  W przypadku terminali stacjonarnych, oferujemy model: INGENICO iCT220. Jednak mobilne i stacjonarne terminale płatnicze to nie jedyne elementy naszej oferty. Dodatkowo, jesteśmy w stanie wziąć na swoje barki formalności, jakie są wymagane w związku z zainstalowaniem terminala płatniczego.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że wybierając przenośny terminal płatniczy, cena ma dla klientów bardzo duże znaczenie, dlatego staramy się, by cena, jaką generuje mobilny terminal płatniczy była zróżnicowana, co pozwoli klientom wybrać te terminale płatnicze, które odpowiadają ich możliwościom finansowym. Zarówno mobilne, jak i stacjonarne terminale płatnicze, jakie są dostępne w asortymencie ESC S.A. to urządzenia starannie wyselekcjonowane, nie tylko z uwagi na ich funkcjonalność i użyteczność w codziennym wykorzystaniu, ale także wytrzymałość, odporność oraz bezpieczeństwo.

Zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotne są dzisiaj terminale płatnicze. Wielu klientów rezygnuje z gotówki na rzecz regulowania należności kartą płatniczą, co jest bardzo wygodne, ponieważ nie ma konieczności dbania o to, by w portfelu na co dzień znalazła się wystarczająca suma pieniędzy. Płatność kartą płatniczą okazuje się również wyjściem w podbramkowych sytuacjach, kiedy dana osoba nie miała czasu lub możliwości przygotowania odpowiedniej kwoty. Właśnie dlatego, posiadanie odpowiednio dobranego terminala płatniczego w swoim sklepie czy punkcie usługowym może okazać się dla klientów ogromnym udogodnieniem. Warto mieć tego świadomość i zastanowić się nad wprowadzeniem tego rozwiązania we własnej działalności.

Jak wybrać terminal płatniczy do Twojego biznesu?

Dobry terminal płatniczy pozwala klientom uregulować należność za pośrednictwem karty płatniczej, co dzisiaj jest powszechnym rozwiązaniem. Często klienci nie mają przy sobie gotówki, przyzwyczajeni do możliwości płacenia kartą, dlatego warto stworzyć im taką szansę również we własnym sklepie, punkcie handlowym lub usługowym. W ofercie ESC S.A. znajdą Państwo nowoczesne terminale  – dokładamy wszelkich starań, by asortyment tworzyły starannie wyselekcjonowane urządzenia, które będą odpowiedzią na potrzeby naszych klientów. 

Wybierając terminal płatniczy, warto określić własne wymagania względem konkretnego urządzenia.  Terminal fiskalny  powinien być ułatwieniem w codziennej pracy, dlatego poza ceną, na uwadze dobrze jest mieć również ewentualne oczekiwania dotyczące jego mobilności czy rozmiarów pozwalających na wygodne korzystanie z urządzenia, zwłaszcza jeśli dysponujemy niewielką powierzchnią.  Na rynku występuje wiele operatorów płatności bezgotówkowych. Warto więc w taki sposób rozeznać się w temacie, aby wiedzieć na co zwracać uwagę i gdzie mogą czekać niespodziewane elementy. 

Wcześniej wspomnieliśmy o kosztach, jakie są związane z terminalami płatniczymi. Kwestia prowizji, abonament, czy też zakup produktu, to elementy podstawowe, ale nie należy zapominać choćby o rodzajach kart płatniczych obsługiwanych w systemie, możliwości przewalutowania transakcji czy też limitach obrotów, które niektórzy operatorzy mogą wprowadzać. Bardzo ważne jest też zadbanie o odpowiednie przeszkolenie personelu z zakresu obsługi płatności przy pomocy nowego urządzenia. 

Dobrze jest również zadbać o to, aby w przypadku awarii sprzętu operator gwarantował pomoc techniczną i wsparcie dla klientów dokonujących płatności. 

Oferta ESC S.A. to wyraz zrozumienia dla oczekiwań klientów, którzy chcą zainwestować w wysokiej jakości terminal płatniczy i szukają asortymentu, który spełniałby ich oczekiwania. Wszystkie dostępne w naszej ofercie urządzenia są precyzyjnie dopasowane, a wybierając je, brana pod uwagę była ich jakość. Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, zachęcamy do kontaktu, dołożymy wszelkich starań, by udzielić Państwu potrzebnej pomocy. Zapraszamy.

Promocja na zakup terminali

Nasze terminale możesz nabyć w ramach atrakcyjnej oferty na start. W ramach programu „Polska Bezgotówkowa” przedsiębiorcy mogą otrzymać terminal płatniczy za 0 zł i z brakiem opłat z tytułu prowizji do wartości 100 000 zł. 

Program jest przeznaczony dla małych i średnich przedsiębiorców, którzy chcą rozwinąć swój punkt handlowy oferując możliwość płatności bezgotówkowej. Samo uczestnictwo w programie wymaga spełniania kilku prostych warunków: 

 • Przedsiębiorca musi podpisać umowę odnośnie akceptacji kart płatniczych;
 • Na dwanaście miesięcy przed podpisaniem umowy w firmie nie były prowadzone płatności oparte o kartę, zarówno fizycznie jak i online;
 • Nie jest prowadzona działalność w ramach sieci handlowych, usługowych, które obejmują więcej niż pięć placówek pod tym samym znakiem towarowym;
 • Nie jest prowadzona działalność w zakresie franczyzy powyżej pięciu placówek handlowych;
 • Nie jest prowadzona działalność jako operator automatów vendingowych i innych terminali samoobsługowych. 

Dofinansowanie, które otrzymuje przedsiębiorca przeznaczone jest na dwunastomiesięczną dzierżawę terminala, a także na opłaty z tytułu prowizji od transakcji. Ponadto nie ma wymaganego minimalnego progu obrotu.   

 

Modele terminali płatniczych:

Terminal Mobilny Ingenico Move 3500 GPRS

Terminal mobilny Ingenico Desk 3500

Niezwykle wytrzymała konstrukcja, zaawansowana technologia i gustowny design   sprawiają, że Ingenico Move 3500 w wersji GPRS jest rozwiązaniem idealnym dla takich branż, jak hotelarstwo, restauracje, transport, usługi kurierskie, oraz pozostałe działalności wymagające bezpiecznego akceptowania płatności o dowolnej porze i w dowolnym miejscu. Terminal spełnia także wszystkie   wymogi i standardy bezpieczeństwa dla elektronicznych   transakcji. Możesz go zabrać wszędzie, nawet jeśli swoje usługi świadczysz u swoich klientów, to łączność GPRS gwarantuje Ci pełną mobilność.

 • wygodna klawiatura
 • kolorowy wyświetlacz
 • Rodzaje płatności: zbliżeniowa, chipowa, magnetyczna, Apple Pay, Google Pay, Blik
 • Możliwość integracji z wieloma systemami sprzedażowymi i kasowymi
 

 

Terminal mobilny Ingenico iWL250

Terminal mobilny Paytel Ingenico iWL250

 • certyfikowany przez PCI zewnętrzny PIN Pad, dla bezpiecznego wprowadzania kodu PIN.

 • bezpieczne i szybkie transakcje dzięki wydajnemu procesorowi, nowoczesnemu systemowi i rozbudowanej pamięci.

 • zapewniająca wysoką jakość sygnału GPRS wydajna antena.

 

 

 

 

 

 

 

Terminal Mobilny Ingenico Move 3500 Wi-FI

Terminal mobilny Ingenico Desk 3500

Model z wariantem WiFi, który zapewnia mobilność w ramach dostępnego połączenia z Internetem. Z powodzeniem sprawdzi się w restauracjach i miejscach, gdzie klienci są obsługiwani przy stolikach. 

 • Nowoczesny i elegancki design - niewielkie rozmiary   i ergonomiczny kształt   terminala sprawiają, że jest wygodny i poręczny iw użyciu. Design łączy się z wytrzymałością: wytrzymałość nawet w najtrudniejszych warunkach   gwarantuje bardzo solidna konstrukcja.
 • Kompaktowy i bezprzewodowy -  jest niewielkim, w pełni funkcjonalnym rozwiązaniem płatniczym. Umożliwia przyjmowanie płatności zawsze i wszędzie. Obsługuje także płatności zbliżeniowe i mobilne dzięki wbudowanemu modułowi NFC.
 • Całkowite bezpieczeństwo - terminal jest zgodny ze standardami bezpieczeństwa, ma wytrzymałą, bezpieczną konstrukcję.

 

 

Terminal stacjonarny Ingenico iCT220 

Terminal stacjonarny Paytel Ingenico iCT220

 • wygoda w użyciu oraz oszczędność miejsca przy kasie.
 • zbliżeniowe płatności przy użyciu zewnętrznego PIN Pada   lub wewnętrznego czytnika.
 • zintegrowana drukarka termiczna z ergonomicznym zasobnikiem eliminująca   problemy z zacięciem papieru.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

PINpad 1000SE Contactless

PINpad 1000SE Contactless

PINpad 1000SE to uniwersalne rozwiązanie łączące dwie funkcje:

 • zatwierdzanie transakcji wymagających kodu PIN.
 • akceptowanie płatności zbliżeniowych

Urządzenie jest jeszcze bardziej kompaktowe dzięki nowoczesnej, ergonomicznej konstrukcji Bardzo dobrze leży w dłoni. Jest proste w obsłudze, niezmiennie bezpieczne i wytrzymałe.

Czytnik NFC wbudowany i ergonomiczna konstrukcja ułatwiają instalację PP1000SE. Ramka dookoła wyświetlacza i wzmocniona obudowa sprawiają, że nowy PP1000SE Contactless jest jeszcze bardziej wytrzymały niż poprzednik.

PP1000SE jest dostępny z   osłoną klawiatury   oraz funkcjonalną podstawą ułatwiającą instalację PINpada na ladzie – jako opcja.

Główne zalety:

 • Prosta łączność –PP1000SE może być prosto i szybko połączony z kasami fiskalnymi, urządzeniami PC oraz   terminalami płatniczymi przez szeregowy port lub USB,
 • Udoskonalona konstrukcja – Powiększone klawisze zdecydowani ułatwiają wprowadzanie kodu PIN. Jest bardziej zabezpieczony przed zarysowaniami dzięki dodatkowej ramce dookoła wyświetlacza.
 
 
Więcej informacji: