zmień dział


Skontaktuj się z nami:
+48 12 656 51 58


Aktualności

Supertani komputer już gotowy

Podczas gdy naukowcy z MIT pracują nad legendarnym laptopem za 100 USD, firma AMD opracowała tani komputer stacjonarny. Takie maszyny będą sprzedawane w krajach rozwijających się.
Tani komputer ma kosztować 130 USD jednak w przeciwieństwie do słynnego laptopa za 100 dolarów nie istnieje on jedynie w fazie koncepcji, ale jest już gotowy do wejścia na rynek.

Komputery będą wyposażone w procesor AMD 1,6 Ghz, 128 Mb RAM, i dysk o pojemności 40 GB. W zestawie znajdzie się także 15 calowy monitor kineskopowy i płyta z systemem Linux.

Komputery trafią przede wszystkim do Indii. Thiru Dayanidhi Maran, indyjski minister komunikacji, podkreślał, że rozwój technologii informatycznych ma duże znaczenie dla rozwoju kraju. Dzięki komputerom dostarczonym przez AMD korzystanie z komputerów PC w całym kraju stanie się bardziej powszechne.

Niska cena komputera została osiągnięta dzięki darmowemu systemowi operacyjnemu i użyciu podzespołów wychodzących już z użycia.

Kevin Carmony z Linspire podkreślał, że osiągnięcie niskiej ceny jest możliwe także dzięki masowej produkcji, dlatego właśnie plany związane z produkcją tanich komputerów powinny być realizowane we współpracy z gigantami.
Powrót