zmień dział


Skontaktuj się z nami:
+48 12 656 51 58


Aktualności

IBM także przeciw Microsoftowi

IBM także przeciw Microsoftowi IBM zamierza aktywnie wspierać standard OpenDocument będący konkurencją dla hermetycznego Microsoft Office. Wraz z początkiem nowego roku otwarty format zostanie zaimplementowany w produktach Big Blue.
Workplace Managed Client IBM-u będzie w stanie czytać, edytować i zapisywać dokumenty zgodnie ze standardem OpenDocument.

Aplikacja, inaczej niż Microsoft Office, pozwala na tworzenie dokumentów tekstowych, prezentacji i arkuszy kalkulacyjnych w przeglądarce internetowej. Pliki dostarczane są przez serwer WWW i trzymane w katalogach, do których dostęp mają uprawnione osoby, dzięki czemu wielu specjalistów może pracować wspólnie nad jednym dokumentem.

Ostatnimi czasy, coraz więcej znaczących organizacji implementuje OpenDocument Format. Przykładem niech będzie administracja stanu Massachusetts, która z początkiem października zdecydowała się skorzystać z tego standardu (choć od kilku dni migracja na ODF nie jest już taka pewna).

Reakcja Microsoftu na doniesienia o zwiększającej się popularności OpenDocument jest zaskakująca - firma udostępni możliwość współpracy swojego oprogramowania i formatów z otwartym standardem.
Powrót