zmień dział


Skontaktuj się z nami:
+48 12 656 51 58


Aktualności

VelaCMS – internetowa gwiazda - wywiad dla Biznes Raport

VelaCMS – internetowa gwiazda - wywiad dla Biznes Raport Rozmowa z Robertem Kubiczem, wiceprezesem zarządu firmy ESC S.A. oraz Michałem Piszczkiem, kierownikiem działu stron i aplikacji internetowych
- Najnowszym produktem ESC SA są systemy CMS. Czym się one charakteryzują?

Robert Kubicz: - Dzisiaj w dobie komunikacji, gdzie informacje muszą być szybko przekazywane systemy CMS są w zasadzie niezbędnym narzędziem pracy w każdej firmie. Dzięki nim możemy swobodnie zarządzać treścią znajdującą się na stronie www, na bieżąco ją zmieniać, rozszerzać i aktualizować.

Michał Piszczek: - Do tej pory było tak, że firmy, które zleciły zaprojektowanie swojej strony internetowej otrzymywały produkt z gotowymi, niezmiennymi informacjami. Taki sposób tworzenia stron wykluczał aktualizację danych o firmie. Przedsiębiorstwo miało do wyboru: po raz kolejny płacić za wprowadzenie nowych informacji albo po prostu nie umieszczać nowszych wiadomości na swojej witrynie. VelaCMS zrywa z tym stereotypem.

- Jakie korzyści wynikają z posiadania VelaCMS?

RK: - Główną zaletą jest możliwość zmieniania treści zarówno tekstowej jak i graficznej na stronie www przez osoby nie posiadające specjalistycznej wiedzy. W zasadzie każdy uprawniony pracownik firmy może dodawać i dowolnie komponować informacje o przedsiębiorstwie. Powoduje to znaczne obniżenie kosztów i rzetelność informacji na stronach firmy.

- Dlaczego klienci mieliby wybrać właśnie VelaCMS?

MP: - Najsilniejszymi stronami naszego systemu są przyjazny intuicyjny interfejs, najwyższej jakości kod gwarantujący bezpieczeństwo, wydajność oraz automatyczny system aktualizacji. Lista jest naprawdę długa, ale myślę, że dla czytelników bardziej interesujące będzie to, że dla nas CMS to po pierwsze filozofia. Takie systemy się wdraża, a nie tylko sprzedaje. Vela jeśli ma być skuteczna musi być wpisana w życie firmy.

RK: - Naszym atutem jest też na pewno profesjonalne wsparcie po wdrożeniu. Ponadto system posiada przemyślane mechanizmy do zarządzania stronami w kilku językach. Każdy z kilkudziesięciu komponentów jest w pełni wielojęzykowy.

- W jakich firmach wdrożono już VelaCMS?

MP: - Do grona naszych klientów należą firmy informatyczne, handlowe, produkcyjne, agencje reklamowe, ale także urzędy i fundacje. Jesteśmy otwarci nie tylko na rynek krajowy, ale i światowy. Zapraszamy również firmy informatyczne do współpracy.

- Jakie plany na przyszłość wiąże ze swoim nowym produktem spółka ESC?

RK: - Chcemy dalej rozwijać system tak, by miał możliwość integracji z wieloma aplikacjami zewnętrznymi. Dążymy do większej kompatybilności z systemami wspierającymi zarządzanie klasy ERP.

- Dziękuję za rozmowę.
Marta Garbaczewska

Powrót