zmień dział


Skontaktuj się z nami:
+48 12 656 51 58


Inwentaryzacja komputerów

Inwentaryzacja komputerów

  Inwentaryzacją oprogramowania i sprzętu komputerowego

 

Inwentaryzacja komputerówKażda firma zaczyna od paru komputerów. Rozwijając się, rozbudowuje swoją infrastrukturę sieciową, a wraz z nią powstają nowe stanowiska komputerowe. 
Każdy komputer powinien być używany przez pracownika według obowiązującej w firmie polityki bezpieczeństwa, a dokumenty świadczące o numerach seryjnych systemów operacyjnych oraz konfiguracji sprzętowej powinny być przechowywane w jednym bezpiecznym miejscu.
Niestety, zarząd nie zawsze ma możliwości lub czas, aby weryfikować, co jest zainstalowane na komputerze oraz czy wszystkie dokumenty są tam, gdzie być powinny.

Z pomocą przychodzi nasza usługa zwana "Inwentaryzacją oprogramowania i sprzętu komputerowego", która cieszy się dużą popularnością wśród naszych klientów zarówno ze względu na efekty, jak i niewygórowaną cenę.

 

Jak wygląda inwentaryzacja komputerów i oprogramowania?

Nasz specjalista zgłasza się do Państwa z płytą CD-ROM, którą uruchamia na każdym komputerze, przy czym nie jest na każdym stanowisku dłużej niż 5 min. Wykonanie szybkiej inwentury nie wpływa na zakłócenie codziennej Państwa pracy.
Następnie wyniki inwentaryzacji są optymalizowane w naszej firmie pod kątem Państwa sugestii odnośnie tego, na co należy zwrócić uwagę, a co pominąć.

 

Co zawiera raport inwentaryzacji komputerowo-programowej?

Najlepiej, jeżeli sami Państwo zobaczycie przykładowy raport, dostępny w dwóch wersjach:

  • wersja standardowa zawierająca specyfikację sprzętową oraz charakterystykę systemu oraz oprogramowania, wystarczająca w zupełności do przeprowadzenia inwentaryzacji, jak i wyszukania potencjalnych problemów;
  • wersje raportów bardziej szczegółowych, zawierające wszelkie informacje na temat danego komputera.

 

Jakie korzyści daje taki raport?

Dzięki niemu możemy stwierdzić, jakie problemy występują lub mogą wystąpić na danym stanowisku. Możemy sprawdzić, czy należy dołożyć pamięć RAM, zwolnić miejsce na dysku, usunąć wirusy, zoptymalizować środowisko startowe, czy też zweryfikować numery seryjne produktów Microsoftu, które powinny się pokrywać z naklejkami na komputerach lub specjalną zbiorową licencją w danym przedsiębiorstwie.

 

Więcej informacji:

tel. (12) 656-51-58 i/lub e-mail: sprzedaz@escsa.pl