zmień dział


Skontaktuj się z nami:
+48 12 656 51 58


Aktualności

Serwisy internetowe wdrożone na VelaCMS mówią!

Serwisy internetowe wdrożone na VelaCMS mówią!

UM Zakopane wychodząc naprzeciw osobom niedowidzącym oraz niewidzącym zdecydował się na udźwiękowienie serwisu internetowego Urzędu Miasta.

Chcąc posłuchać zawartości serwisu internetowego wystarczy pobrać i zainstalować bezpłatną przeglądarkę Intelligent Web Reader. Zapraszamy na stronę www.zakopane.eu.

O przeglądarce

Intelligent Web Reader jest przeglądarką internetową, pokazującą, powiększającą oraz odczytującą ludzkim głosem strony internetowe. Głos czytający strony jest generowany przez wbudowany w nią syntezator mowy. Intelligent Web Reader powstał, aby udostępnić osobom niewidomym i niedowidzącym korzystanie ze stron internetowych. Korzystanie z tego systemu jest całkowicie bezpłatnie.

Strony oznaczone logiem "Mówiąca strona internetowa" są za pomocą systemu Intelligent Web Reader odczytywane, a nawigacja po nich jest bardzo prosta ze względu na zastosowaną technologię inteligentnego dzielenia strony internetowej na fragmenty, zwane punktami. Oznacza to, że nawet skomplikowane serwisy mogą być dzięki Intelligent Web Reader sprawnie odsłuchiwane.

Logo "Mówiąca strona internetowa", umieszczone w serwisie internetowym oznacza także, że organizacja, która jest właścicielem danego serwisu, zdecydowała się na wsparcie akcji całkowicie bezpłatnego udostępniania stron internetowych osobom niewidomym i niedowidzących.

Powrót