zmień dział


Skontaktuj się z nami:
+48 12 656 51 58


Aktualności

Gmina Bolesław ma nową stronę internetową.

Gmina Bolesław ma nową stronę internetową.

Nowa witryna jest cennym źródłem informacji o wydarzeniach kulturalnych w regionie, a także aktualnych przetargach i konkursach ogłaszanych przez Urząd Gminy. Można na niej znaleźć również szereg przydatnych informacji, dotyczących spraw urzędowych  oraz pobrać najnowszy numer lokalnej gazetki "Bolesławskie prezentacje".

Mamy nadzieję, że nowa strona przyczyni się do dobrej komunikacji między urzędem i mieszkańcami gminy Bolesław. 

Strona internetowa działa dzięki systemowi VelaCMS, który tak jak szata graficzna witryny został wykonany przez naszą firmę. Dzięki  łatwemu w obsłudze systemowi zarządzania  stronami internetowymi  VelaCMS, pracownicy urzędu będą mogli samodzielnie i szybko aktualizować gminny serwis.

Zapraszamy na stronę gminy: www.gminaboleslaw.pl.

O Gminie

Gmina Bolesław liczy blisko 8 tys. mieszkańców. Położona jest na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, w pobliżu Pustyni Błędowskiej, na granicy dwóch najważniejszych województw Polski południowej, w połowie drogi pomiędzy Krakowem i Katowicami, przy drodze krajowej 94. Zajmuje obszar o powierzchni 41,34 km2, średnia gęstość zaludnienia wynosi 188 osób na km2. Znaczna część jej powierzchni to tereny Krajobrazowego Parku Jurajskiego. Gmina Bolesław obejmuje 12 sołectw: Bolesław, Hutki, Krążek, Krzykawę, Krzykawkę, Krze, Laski, Małobądz, Międzygórze, Podlipie, Ujków Nowy, Ujków Nowy Kolonię. Ze względu na występujące w tym rejonie bogactwa naturalne jest jednym z najstarszych ośrodków górnictwa i hutnictwa rud cynku i ołowiu w naszym kraju.

 

Powrót