zmień dział


Skontaktuj się z nami:
+48 12 656 51 58


Aktualności

Miasto Piastów ma nową stronę internetową

Miasto Piastów ma nową stronę internetową

Urząd Miasta w Piastowie wybrał system VelaCMS jako najlepszy system CMS do aktualizacji strony internetowej Miasta. W ramach wdrożenia zostały przeorganizowane treści znajdujące się w witrynie oraz przygotowany nowy, unikalny projekt graficzny.

Na nowej stronie internetowej informacje są podzielone na 3 główne działy: 

  1. Urząd Miejski
  2. Rada Miasta 
  3. Nasze Miasto

w których nie tylko mieszkańcy, ale również turyści odnajdą interesujące ich wiadomości.

Więcej o Mieście Piastów

Piastów jest miastem położonym na Nizinie Mazowieckiej 14 km od centrum Warszawy (współrzędne geograficzne: 52°10'N i 20°50'E), sąsiaduje z dzielnicą Warszawy - Ursusem, miastem Pruszków, miastem i gminą Ożarów Mazowiecki. Piastów jest typowym osiedlem podstołecznym, miastem zależnym od życiowego rytmu aglomeracji warszawskiej. Pozytywem tego funkcjonalnego uzależnienia jest przyzwoite połączenie ze stolicą (kolejowe i autobusowe). Trasa szybkiego ruchu Warszawa - Pruszków umożliwia dotarcie do centrum w kilkanaście minut.

Po reformie administracyjnej w 1999 r. Piastów należy do powiatu pruszkowskiego, który znajduje się w województwie mazowieckim.

Piastów obszarowo jest najmniejszą gminą w województwie (5,76 km2; 576 ha) i jednocześnie najgęściej zaludnioną (4007 os./km2- 2008r.). Miasto jest częścią zwartego zespołu aglomeracji stołecznej.

Więcej na stronie www.piastow.pl

 

Powrót