zmień dział


Skontaktuj się z nami:
+48 12 656 51 58


Aktualności

Wdrożenie VelaCMS w Urzędzie Miasta i Gminy Świerzawa

Wdrożenie VelaCMS w Urzędzie Miasta i Gminy Świerzawa

Strona Urzędu Miasta i Gminy Świerzawa to kolejne wdrożenie systemu VelaCMS na terenie województwa dolnośląskiego. Zakres prac wdrożeniowych zawierał utworzenie nowej strony internetowej zintegrowanej z Biuletynem Informacji Publicznej Urzędu Miasta. Całość została wdrożona na systemie VelaCMS.

W ramach wdrożenia została dokonana analiza treści dostępnych na stronie internetowej, została przygotowana nowa struktura treści, przygotowany nowy zintegrowany dla strony oraz BIPu projekt graficzny, migracja i odpowiednie sformatowanie wszystkich treści oraz uruchomienie e-usług dla mieszkańców UMiG Świerzawa.

Więcej o Urzędzie Miasta i Gminy Świerzawa

Powstanie miasta datuje sie na rok 1296, kiedy to książe świdnicko-jaworski Bolko I przeprowadza lokację i Świerzawa (Sonove) otrzymuje prawa miejskie. Przyczyną tego stanu rzeczy była, jak to stwierdził B. Steinborn, konieczność stworzenia dla tego regionu nowego ośrodka administracyjno-targowego. W tym czasie istniał tu już zamek książęcy w którym często przebywał książe Bolko I wraz z synem Henrykiem. W chwili nieobecności księcia, miastem w jego imieniu zarządzał burgraf, pełniący jednocześnie zadania wójta.

Więcej na stronie:www.swierzawa.pl

Powrót