zmień dział


Skontaktuj się z nami:
+48 12 656 51 58


Aktualności

Miasto Brzeg wybiera system VelaCMS

Miasto Brzeg wybiera system VelaCMS

Nowa strona internetowa Miasta Brzeg jest bogatą skarbnicą wiedzy nie tylko dla mieszkańców, ale również dla turystów. Na stronie szybko możemy odnaleźć interesujące nas informacje. Są one posegregowane w główne działy, w których szybko znajdziemy interesujące nas treści. Nasi graficy przygotowali unikalny projekt graficzny. Strona internetowa została wykonana w 3 językach: polskim, angielskim oraz niemieckim.

Strona Miasta Brzeg została utworzona na systemie VelaCMS, który umożliwia łatwą i szybką aktualizację strony internetowej przez pracowników urzędu.

Jest to pierwsza gmina z województwa opolskiego, która wybrała system VelaCMS jako najlepszy do aktualizacji strony internetowej, ale już wkrótce pojawią się następne wdrożenia!

Efekty naszej pracy można zobaczyć na stronie www.brzeg.pl.

Miasto Brzeg

Na Nizinie Śląskiej, na historycznym szlaku łączącym wschód z zachodem – paneuropejskiej Via Regia, w miejscu gdzie niegdyś u wysokiego brzegu rzeki Odry krzyżowała się ta Królewska Droga z drogą ku Morzu Bałtyckiemu leży miasto Brzeg. Łatwo tu dotrzeć z każdego krańca Europy dzięki dogodnej odległości od lotniska we Wrocławiu (ok. 50 km), korzystając z autostrady, dróg lokalnych lub dzięki połączeniom kolejowym. Warto poznać rodzinne miasto Bartolomeusa Steina – pierwszego Ślązaka, który w dobie średniowiecza stworzył prekursorski, pełny opis swej dzielnicy. Warto odwiedzić miejsce kilkusetletniego panowania piastowskiego rodu książąt brzeskich, miasto urodzin malarza Oskara Molla, czy światowej sławy dyrygenta Kurta Masura.

Zanim powstało miasto, w jego miejscu istniały trzy osady przedkolacyjne. Największą, z siedzibą przedstawiciela książęcego, był Wysoki Brzeg, wymieniany w dokumentach już w 1234 r. Od niej właśnie pochodzi nazwa dzisiejszego miasta. Brzeg otrzymał prawa miejskie pomiędzy 1246 a 1248 r. W 1311 r. miasto stało się stolicą księstwa brzeskiego i było nią aż do śmierci ostatniego z rodu Piastów – Jerzego IV Wilhelma w 1675 r.

O bogatej przeszłości Brzegu świadczą dziś monumentalne zabytki. Najokazalszym jest siedziba piastowskiego rodu – zamek książąt brzeskich. Godne uwagi są brzeskie kościoły, w tym jedna z najwyższych gotyckich świątyń na Śląsku – kościół św. Mikołaja, czy pojezuicki, barokowy kościół Podwyższenia Krzyża Świętego. Zachwyt odwiedzających zawsze wzbudza renesansowy Ratusz z pięknymi wnętrzami. Miłośnicy architektury zobaczą w Brzegu piękne gotyckie, renesansowe i barokowe kamienice mieszczańskie. Szukający aktywnego wypoczynku będą mieli okazję skorzystać z licznych nowoczesnych obiektów sportowych, w tym krytej pływalni i wielofunkcyjnego stadionu. Przez miasto wiodą piesze i rowerowe szlaki turystyczne, w tym Szlak Polichromii Brzeskich z zabytkami gotyckiego malarstwa ściennego. Brzeskie parki dadzą możliwość wytchnienia w skwarne dni. Wśród wielu ofert Brzeskiego Centrum Kultury i lokalnych stowarzyszeń kulturalnych znajdzie się również coś dla ducha. Smakosze zaś zaspokoją swe gusta rozkoszując się smakiem brzeskich słodkości i propozycjami lokalnej kuchni.

Powrót