zmień dział


Skontaktuj się z nami:
+48 12 656 51 58


Aktualności

E-faktury od dziś

W końcu weszło w życie rozporządzenie Ministerstwa Finansów o fakturach elektronicznych, dzięki czemu polskie firmy mogą wystawiać i przesyłać kontrahentom faktury istniejące tylko w wersji elektronicznej.
W końcu weszło w życie rozporządzenie Ministerstwa Finansów o fakturach elektronicznych, dzięki czemu od dziś polskie firmy mogą wystawiać i przesyłać kontrahentom faktury istniejące tylko w wersji elektronicznej. Czy e-faktury będą popularne wśród przedsiębiorców? W porównaniu z wymaganymi dotychczas przez urzędników skarbowych fakturami papierowymi, e-faktury oznaczają dla przedsiębiorców oszczędności na kosztach papieru, druku, przesyłania pocztą i składowania. Są także bardziej "ekologiczne".
Zgodnie z rozporządzeniem, by wystawiać i przesyłać faktury w formie elektronicznej, trzeba mieć na to pisemną zgodę ich odbiorcy. Przedsiębiorca musi opatrywać e-faktury tzw. bezpiecznym podpisem elektronicznym, który - na mocy ustawy o podpisie elektronicznym z 2001 r. - jest prawnie uznawany za równoważny z odręcznym (dopuszczone jest także przesyłanie e-faktur w ramach elektronicznej wymiany danych w tzw. technologii EDI, ale zdaniem ekspertów ta opcja będzie miała znacznie węższe zastosowanie).

Powrót