zmień dział


Skontaktuj się z nami:
+48 12 656 51 58


Aktualności

Odroczenie okresowych przeglądów kas

Odroczenie okresowych przeglądów kas

Okresowe przeglądy kas rejestrujących mogą zostać odroczone.

Takie informacje można znaleźć na stronie Ministerstwa Finansów. Cała sprawa ma oczywiście związek z trwającą epidemią koronawirusa COVID-19.

W komunikacie czytamy, że w sytuacji nadzwyczajnej, która obecnie ma miejsce, podatnicy mogą indywidualnie zwracać się z wnioskami do naczelników urzędów skarbowych w sprawie odroczenia terminu przeglądu technicznych urządzenia rejestrującego. Termin może zostać odroczony do lipca 2020 roku.
Co ważne, wniosek musi zostać złożony przed terminem przeglądu technicznego kasy rejestrującej.

Pełną treść oświadczenia prezentujemy poniżej:

W związku z pojawiającymi się sygnałami ze strony producentów oraz podmiotów zajmujących się serwisem kas rejestrujących, dotyczącymi obaw serwisantów w zakresie przeprowadzania przeglądów okresowych kas rejestrujących związanych z zagrożeniem wirusem COVID-19, Ministerstwo Finansów informuje, że w sytuacji nadzwyczajnej jaka jest obecnie spowodowana rozprzestrzenianiem się koronawirusa, podatnicy mogą indywidualnie zwracać się z wnioskami do naczelników urzędów skarbowych o odroczenie terminu przeglądu technicznego do lipca 2020 r. z uwagi na zapobieganie rozprzestrzeniania się wirusa, w związku z ustawą z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych z nimi sytuacji kryzysowych (poz. 374)".

Przeglądu możecie dokonać także w naszym serwisie kas i urządzeń fiskalnych.

Więcej informacji:

tel. (12) 656-51-58 lub e-mail: sprzedaz@escsa.pl

Powrót