zmień dział


Skontaktuj się z nami:
+48 12 656 51 58


Aktualności

BEZPRZEWODOWY ROUTER NA PCI. Niemożliwe? A jednak...

Router AirCruiser G na złączu PCI to przełom w bezprzewodowej technologii sieciowej. Nie daj się zmylić podobieństwem do typowej bezprzewodowej karty sieciowej PCI – tym co go odróżnia są dwa złącza sieciowe oraz antena.
To niezwykle funkcjonalne urządzenie umożliwia wybór pomiędzy 64 lub 128 bitowym szyfrowaniem WEP, oferuje funkcje 802.1x, WPA (WiFi® Protected Access), blokowanie URL, obsługę wirtualnych sieci prywatnych VPN (pass-through), statyczny i dynamiczny routing oraz wbudowany serwer DHCP. Z powyższych względów router AirCruiser G doskonale nadaje się zarówno dla tych, którzy tworzą swoją pierwszą sieć bezprzewodową jak i dla bardziej wymagających użytkowników obracających się w środowisku SOHO. Router wyposażony jest również w antenę, na szczycie której znajduje się niebieska dioda LED, która błyska w różnych odstępach czasowych – im krótsze odstępy, tym szybszy transfer danych. Antena ta, o zysku energetycznym 3dBi, zapewnia lepszą pracę sieci bezprzewodowej, w porównaniu z typowymi antenami o zysku 2dBi, zazwyczaj dołączanymi do routerów. „Router AirCruiser G Desktop to dowód naszego zaangażowania w rozwój technologii i unowocześnianie produktów” – powiedział Tony Liao, Associate Vice-President Channel Business, GIGABYTE Technology. „Sieć bezprzewodowa powinna być nie tylko łatwa w użyciu i instalacji, ale również praktycznie nierzucająca się w oczy. AirCruiser G Desktop jest pierwszym rozwiązaniem na rynku łączącym te dwie cechy.”
Gigabyte AirCruiser G BC01 jest urządzeniem nie wymagającym instalowania sterowników. Dlatego działa pod każdym system operacyjnym. Konieczne jest natomiast zainstalowanie protokołu TCP/IP. Konfiguracja odbywa się przez przeglądarkę internetową.

Źródło: Gigabyte

Powrót