zmień dział


Skontaktuj się z nami:
+48 12 656 51 58


Aktualności

Przesunięty termin wejścia kas online

Przesunięty termin wejścia kas online

Kasy online w branży gastronomicznej i hotelarskiej wejdą później. 

Najprawdopodobniej dopiero od 1 stycznia 2021 roku zostaną wprowadzony kasy online w branży gastronomicznej i hotelarskiej. Taką informację przekazał PAP wiceminister finansów Jacek Sarnowski. 

Pierwotnie, obowiązek rejestrowania transakcji przy pomocy kasy fiskalnej online miał wejść w życiu już 1 lipca 2020 roku. Panująca epidemia koronawirusa spowodowała jednak, że Ministerstwo Finansów najprawdopodobniej przesunie ten termin na koniec roku.   

- W tej chwili ważniejsze dla nas jest zapewnienie tym branżom płynności finansowej, ich utrzymanie się na rynku. Dlatego zdecydowaliśmy się przesunąć obowiązek instalacji kas online. Ci podatnicy walczą o przetrwanie, jest więc dla nas oczywiste, że utrzymywanie dla nich obowiązku instalacji nowego rodzaju kas online do 1 lipca 2020 nie jest dobrym pomysłem - powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową Sarnowski. 

Jak zapowiada nie zmieni się kwestia dofinansowania na zakup do kasy. Nadal będzie można otrzymać preferencyjne warunki, oczywiście pod warunkiem, ze jest to pierwsza kasa online w firmie. 

Kasy online zostały już wprowadzone u mechaników samochodowych, wulkanizatorów i punktach sprzedaży paliw. Kolejny etap miał nastąpić właśnie w lipcu, a następny właśnie na początku roku. Jeszcze nie sprecyzowano, czy obecne zmiany przesuną kolejne terminy, czy też będą wprowadzone jednocześnie z kolejnymi branżami. 

O wszystkich aktualizacjach będziemy informować  na bieżąco. 

Kontakt do nas:

tel. (12) 656-51-58 lub sprzedaz@escsa.pl

Powrót