zmień dział


Kasy fiskalne online dla mechaników

Kasy fiskalne online dla mechaników

Data publikacji: . Zaaktualizowano: 2022.06.09

  1. Ostatni dzwonek dla mechaników
  2. Kasa fiskalna online i jej cechy potrzebne do pracy w warsztacie
  3. Kasy fiskalne online polecane dla mechaników i wulkanizatorów:

Obraz przedstawiąjacy kasy fiskalne online dla mechaników | ESC S.A

Nowe przepisy dotyczące urządzeń rejestrujących zaczynają obowiązywać już od początku roku.

Kolejne branże  będą zobowiązane do zaopatrzenia się w kasę fiskalną online zgodnie z przygotowanym przez Ministerstwo Finansów harmonogramem. Na pierwszy ogień trafiają warsztaty samochodowe, punkty wulkanizacyjne i stacje paliw. 

Wyżej wymienione już od początku przyszłego roku będą musiały rejestrować transakcje przy pomocy nowych urządzeń. Oznacza to, że właściciele tych firm, o ile jeszcze tego nie zrobili, muszą kupić wymagany sprzęt już w niedługo. Tym bardziej, że czas goni. 

Ostatni dzwonek dla mechaników

Kasa fiskalna online to urządzenie, które umożliwia przekazywanie w sposób ciągły, zautomatyzowany i bezpośredni informacji z kas rejestrujących do systemu informatycznego prowadzonego przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej czyli do Centralnego Repozytorium Kas. Oznacza to, że każda usługa będzie rozliczana w określonych odstępach czasu, co w założeniu ma uszczelnić system podatkowy. 

W związku z tym dla mechaników, wulkanizatorów i właścicieli stacji paliw wybił ostatni dzwonek, by rozejrzeć się za kasą fiskalną online. Co powinna mieć taka kasa? Naszym zdaniem powinna charakteryzować się trzema cechami:

  • Wytrzymałość obudowy
  • Mobilność
  • Łatwość obsługi

Każdy z tych elementów zdecydowanie wpływa na jakość pracy i nie powoduje tego, że drukowanie potwierdzenia jest żmudną czynnością, która odrywa pracownika od obowiązków. 

Kasa fiskalna online i jej cechy potrzebne do pracy w warsztacie

Wytrzymałość obudowy kasy fiskalnej online to cecha, która zapewni jej długą i bezawaryjną pracę w warsztacie. W końcu mogą zdarzyć się takie sytuacje, że zwłaszcza w mniejszych placówkach kasa będzie znajdowała się obok części zamiennych bądź niezbędnych narzędzi. W takiej sytuacji może dojść do przypadkowych otarć, przesunięć, czy nawet - w skrajnych przypadkach - uderzeń w kasę (np. śrubek, czy klucza). 

Kasa fiskalna dla mechanika powinna być również odporna na warunki atmosferyczne. Warsztaty samochodowe czy punkty wulkanizacyjne są w prawdzie w większości zadaszone, jednak częsta wymiana pojazdów na stanowiskach powoduje - zwłaszcza zimą - że odpowiednia temperatura nie jest utrzymywana. W związku z tym kasa powinna być w stanie wytrzymać czasowe spadki temperatury, nawet do ujemnych wartości. 

Również mobilność kasy fiskalnej online może być pomocna w późniejszej pracy. Bo przecież o wygodę rozwiązań stosowanych przez pracowników też powinniśmy się zatroszczyć. Podobnie jak o łatwość obsługi danego urządzenia. Krótkie przeszkolenie pracownika powinno wystarczyć, aby poznał on najważniejsze elementy obsługi kasy fiskalnej online, dlatego urządzenie nie powinno być zbyt skomplikowane. 

Kasy fiskalne online polecane dla mechaników i wulkanizatorów:

Posnet Ergo Online - Najczęściej wybierana mała kasa fiskalna online w ostatnich latach. Posiada klawiszy skrótu oraz interfejs USB. Opcjonalnie wyposażyć ją można w interfejs GPRS lub Wi-Fi.

Posnet Bingo - kasa fiskalna, która umożliwia łatwą wymianę papieru dzięki mechanizmowi ,,easy load". Jest niezwykle intuicyjna i prosta w obsłudze, a jej klawiatura jest wytrzymała i przejrzysta, posiada 5 klawiszy skrótu. Wyposażona jest w interfejs Ethernet, a opcjonalnie można ją doposażyć w moduł GPRS.

Fawag Lite Online - Wytrzymała i prosta w obsłudze kasa fiskalna online, która posiada intuicyjne menu oraz klawisze szybkiej sprzedaży. Wyposażona jest w interfejs Ethernet, a opcjonalnie można również nabyć moduł GPRS.

Novitus Nano Online - Wytrzymałe urządzenie mobilne łączące się z CRK przy pomocy Bluetooth, GSM lub Wi-Fi. To nowoczesna kasa dedykowana do stosowania w mniejszych punktach. Jej niewielkie rozmiary  i łatwość obsługi sprawiają, że jest niezwykle popularna jako kasa online.

Elzab K10 Online - Urządzenie, które posiada niezwykle komfortową, dotykową klawiaturę, dzięki czemu jej obsługa jest prosta i przyjemna. Ta wyjątkowo wytrzymała kasa została przetestowana w różnych warunkach pogodowych i bez problemu może być stosowana zarówno zimą jak i latem.

Datecs WP-50 - Mobilna kasa, która wytrzymuje temperaturę do -15 stopni. Opcjonalnie wyposażyć ją można w moduł Wi-Fi oraz Bluetooth. Posiada programowane klawisze funkcyjne, które ułatwiają jej obsługę.

 

Kontakt do nas:

tel. (12) 656-51-58 lub sprzedaz@escsa.pl