zmień dział


Skontaktuj się z nami:
+48 12 656 51 58


Aktualności

InsERT pomoże w zmianach

InsERT pomoże w zmianach

JPK_V7 i PPK, to dwie najważniejsze, ostatnie aktualizacje w przepisach.  Zarówno nowy Jednolity Plik Kontrolny, jak i Pracownicze Plany

Kapitałowe w firmach zatrudniających co najmniej 20 pracowników, to działania, które trzeba mieć na uwadze w listopadzie.

Na przystąpienie do PPK firmy miały czas do 10 listopada. JPK_V7 z kolei wszedł w życie od 1 października, co oznacza, że pierwszy plik według nowych zasad musi zostać przesłany do 25 listopada. O obu tych sprawach pisaliśmy na naszym blogu, pod poniższymi adresami.

Zmiany w pliku JPK_V7

Na czym polegają PPK  

Faktem jest, że obie te zmiany wymagają od księgowości i działów kadrowo-płacowych dodatkowych nakładów pracy. A co jeśli mamy rozwiązanie, które może pomóc w jej uproszczeniu? Oprogramowanie Insert, którego jesteśmy Autoryzowanym Partnerem na terenie Małopolski stale jest na bieżąco ze zmianami w przepisach. Dzięki zastosowaniu programów do zarządzania firmą w prosty sposób możesz zautomatyzować te procesy w swojej firmie, a przy tym zredukować ryzyko popełnienia błędów.

Jeśli jeszcze nie posiadasz oprogramowania być może teraz jest dobry okres, by wdrożyć je w Twojej firmie. Dobrze dobrany program księgowy jest w stanie pomóc także przy rozliczeniach podatkowych (PIT, CIT), prowadzeniu niezbędnej dokumentacji, ewidencji środków trwałych i generowaniu raportów i zestawień końcowych. Z kolei programy kadrowo-płacowe mogą być odpowiedzialne m.in. za ewidencję czasu pracy, czy wyliczanie odpowiednich rozliczeń na potrzeby ZUS.

Jeśli natomiast już posiadacie oprogramowanie księgowe lub kadrowo-płacowe i chcecie z niego korzystać w zakresie JPK_7 i/lub PPK, to pamiętajcie, że wymaga ono aktualizacji do najnowszej wersji. Tylko tak, będzie ono w stanie pracować zgodnie z najnowszymi przepisami.

Nasi specjaliści i dział wdrożeniowy chętnie Wam w tym pomogą oraz odpowiedzą na wszystkie dodatkowe pytania.

Kontakt do nas:

tel. (12) 656-51-58 lub e-mail: sprzedaz@escsa.pl 

Powrót