zmień dział


Jaka jest najtańsza kasa fiskalna online i ile kosztuje?

Jaka jest najtańsza kasa fiskalna online i ile kosztuje?

Data publikacji: . Zaaktualizowano: 2023.10.03

 1. Jaka najtańsza kasa fiskalna?
 2. Od czego zależy cena kasy fiskalnej?
 3. Kasy Fiskalne Online
 4. Kasy Fiskalne Online z WiFi
 5. Kasa Fiskalna GSM/GPRS
 6. Ulga na urządzenie fiskalne
 7. Kasa fiskalna, a dodatkowe opłaty i obowiązki
  1. Zgłoszenie kasy do urzędu skarbowego
  2. Fiskalizacja kasy
  3. Archiwizacja kopii paragonów fiskalnych
  4. Raporty dobowe i miesięczne
  5. Obowiązkowe przeglądy techniczne
  6. Przechowywanie książki serwisowej (Książki Kasy Rejestrującej)

   
Obraz przedstawiąjacy jaka jest najtańsza kasa fiskalna online i ile kosztuje?

Jaka najtańsza kasa fiskalna?

Kasa fiskalna to niemalże pierwsza rzecz, która przychodzi nam na myśl z (ogółem mówiąc) prowadzeniem działalności gospodarczej. Niezależnie od tego czy  jesteśmy dopiero młodym stażem, czy doświadczonym przedsiębiorcą, co jakiś czas  przychodzi moment pierwszego, bądź kolejnego zakupu urządzenia fiskalnego. Stajemy więc przed wyborem - na który sprzęt się zdecydować? Im bardziej staramy się poznać oferty rynkowe urządzeń, tym więcej pojawia się pytań dotyczących cech i funkcji, jakie nasza kasa fiskalna ma posiadać. Jak zatem zdecydować się na urządzenie? Czy warto inwestować w droższe modele kasy fiskalnej, czy jest to jedynie zbędne zwiększanie wydatków? Rozpatrzymy dziś jeden z najbardziej znaczących dylematów towarzyszących nam przy wyborze kasy, czyli to, jaką kwotę powinniśmy przeznaczyć na jej zakup?
 

Od czego zależy cena kasy fiskalnej?

Ceny kas fiskalnych wahają się od 1200zł do nawet kilku tysięcy złotych. Skąd więc bierze się aż tak duża rozbieżność? Oprócz dodatkowych parametrów (takich jak dotykowy ekran lub możliwość dodania swojej grafiki na paragonie) ważnym czynnikiem wpływającym na cenę urządzenia jest sposób połączenia kasy fiskalnej z siecią. Z uwagi na wycofanie ze sprzedaży kas z elektronicznym zapisem kopii, spowodowane zmianami m.in. w ustawie o podatku od towaru i usług, od początku bieżącego roku każdy przedsiębiorca (który zobligowany jest do posiadania kasy fiskalnej) powinien  wyposażyć się w kasę fiskalną online. Taki typ kasy fiskalnej będzie przesyłał dane o transakcjach do Centralnego Repozytorium Kas na bieżąco, a kasa wymagać będzie stałego połączenia z internetem. To, w jaki sposób to połączenie z internetem uzyskamy, zależeć będzie od modelu kasy, który wybierzemy.  Jeśli chcemy zdecydować się na kasę z  pewnym źródłem łączności (takim jak karta SIM), które zostanie zapewnione nam od samego początku - musimy zapłacić więcej, niż za model wymagający stałego połączenia kablem ethernetowym, ale od początku.
 
Względem połączenia z siecią - kasy fiskalne online dzielimy na:
 • kasy fiskalne wymagające stałego podłączenia kabla sieciowego
 • kasy fiskalne z modułem Wi-Fi
 • kasy fiskalne modułem GSM/GPRS (połączeniem internetowym przy użyciu karty SIM)

Kasy Fiskalne Online

Pierwsza kategoria, czyli kasy wymagające połączenia sieciowego za pomocą kabla, to zdecydowanie najtańsza wersja, ale równocześnie najbardziej nas ograniczająca.
Kasę fiskalną musimy podłączyć do sieci poprzez kabel - przykładowo -podpięty do komputera połączonego z Internetem za pomocą złącza USB.
Jest to o tyle problematyczne, że musimy naszą kasę fiskalną ustawić blisko laptopa lub routhera, do którego kasa będzie podpięta podczas jej używania, co automatycznie znacznie ograniczy mobilność wszystkich urządzeń zaangażowanych.  Jeśli jednak nie zależy nam na operatywności naszego urządzenia fiskalnego i mamy pewność, że stałe połączenie za pomocą kabla będzie możliwe - jest to dobry i na pewno najtańszy wybór.

 

Poniżej przedstawiamy  2 najtańsze Kasy Fiskalne Online z połączeniem za pomocą kabla sieciowego:
 
Fotografia zawierająca jaka jest najtańsza kasa fiskalna online i ile kosztuje?POSNET ERGO ONLINE to chyba najchętniej kupowany model Kasy Fiskalnej z naszej oferty. Jest niedużą, mobilną kasą fiskalną, która sprawdzi się idealnie tam, gdzie nie dysponujemy dużą przestrzenią na ladzie, ale zależy nam łatwości obsługi, wodoodpornej klawiaturze i dobrej wytrzymałości urządzenia. Sprawdza się w małych punktach handlowo-usługowych, foodtruckach, kioskach czy serwisach mechaników samochodowych. 
W podstawowej wersji kasy połączenie internetowe uzyskujemy poprzez podłączenie do komputera za pomocą złącza USB. Jednak jeśli będziemy w przyszłości potrzebować kasy mobilnej, z połączeniem za pomocą Wi-Fi lub GSM - nic prostszego.  POSNET ERGO ONLINE  jest tzw. kasą modułową. Oznacza to, że w dowolnym momencie możemy do kasy fiskalnej dokupić  moduł rozszerzenia II (by móc łączyć się z siecią za pomocą Wi-Fi) lub moduł rozszerzenia III (by połączyć się z CRK za pomocą sieci komórkowej).
 
CENA: 1  299,00  zł
 
 
Grafika o tematyce jaka jest najtańsza kasa fiskalna online i ile kosztuje?
 
FAWAG LITE ONLINE polecana jest w szczególności do punktów usługowych i wysp marketowych, salonów fryzjerskich, kosmetycznych i kosmetologicznych, małych punktów gastronomicznych typu fast-food, warsztatów samochodowych i wulkanizacji lub kwiaciarni i  butików. Fawag Lite Online zdecydowanie możemy nazwać wielofunkcyjnym. Wbudowane złącza pozwalają na podłączenie szuflady kasowej, skanera kodów kreskowych, wagi, terminala płatniczego, czy komputera kasjera.
Ponadto ten model kasy fiskalnej posiada aż 3 możliwości uzyskania połączenia sieciowego niezbędnego do raportowania CRK. Fawag Lite Online uzyskuje połączenie:
 
 • za pomocą portu komunikacyjnego LAN/Ethernet
 • łącząc kasę fiskalną online z komputerem połączonym z Internetem
 • w przypadku braku stałego łącza z Internetem - poprzez uniwersalny modem BOX 3G, który należy dokupić (poniższa cena go nie obejmuje).
CENA: 1  349,00  zł
 
Dodatkowo, ciekawym rozwiązaniem w naszej ofercie są kasy fiskalne bułgarskiego producenta Datecs, charakteryzujące się mobilnymi wymiarami oraz korzystnymi cenami - zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Kasy Fiskalne Online z WiFi

 
Drugim rodzajem kas fiskalnych (kategoryzując je ze względu na łączność) jest Kasa Fiskalna Online Wi-Fi.  Kasy z tym typem połączenia są już lekko droższe, ale automatycznie posiadają więcej możliwości.  W takiej konfiguracji sieciowej musimy pamiętać o bezprzewodowym podłączeniu naszego urządzenia do routhera lub hotspotu uruchomionego za pomocą mobilnej transmisji danych z naszego (najczęściej prywatnego) urządzenia. W tym przypadku musimy zwrócić uwagę na bardzo ważną kwestię. Obowiązkiem każdego posiadacza kasy fiskalnej jest zapewnienie jej stałego łącza internetowego, ze względu na ciągłe przesyłanie danych o transakcjach do Centralnego Repozytorium Kas. Jeśli połączenie zostanie przerwane, a awarii sieci nie zgłosimy do CRK, możemy liczyć się z kontrolą urzędnika oraz nałożeniem kary za niewywiązanie się z obowiązku dostarczania danych do Repozytorium. Niemniej jednak, jeśli stała kontrola łączności w naszym urządzeniu nie jest dla nas przeszkodą - Kasa fiskalna WiFi może okazać się atrakcyjnym rozwiązaniem.
Poniżej przedstawiamy  3 najtańsze Kasy Fiskalne Online z połączeniem za pomocą Wi-Fi:
 
Ilustracja przedstawiąjaca jaka jest najtańsza kasa fiskalna online i ile kosztuje?POSNET MOBILE ONLINE - ten model to najmniejsza na rynku kasa fiskalna Online. Będzie perfekcyjnym rozwiązaniem dla usług i   lokali małych, dla których każdy centymetr powierzchni stanowiska pracy będzie mieć znaczenie. Szczególnie popularna jest jako kasa przenośna - jest najlżejsza na rynku. Z powodzeniem zdobyła też rynek kas dla prawników i lekarzy.  Co istotne, kasa posiada bardzo wydajną baterie, na której jesteśmy w stanie wydrukować do 8tys. paragonów, co tylko utwierdza nas w przekonaniu o mobilności Kasy.
 
CENA: 1 549,00 zł
 
 
Obrazek zawierający jaka jest najtańsza kasa fiskalna online i ile kosztuje?NOVITUS NANO II ONLINE, czyli bezpośredni następca jednej z najpopularniejszych kas fiskalnych na rynku, to zdecydowanie pozycja godna uwagi.
Lekka i wytrzymała konstrukcja, ergonomiczna obudowa odporna na uderzenia oraz możliwość pracy w trudnych warunkach pogodowych to tylko niektóre cechy urządzenia.
Novitus Nano II Online zdecydowanie odnajdzie swoje zastosowanie w wielu branżach.
 
CENA: 1 550,00 zł
 
Obraz przedstawiąjacy jaka jest najtańsza kasa fiskalna online i ile kosztuje?ELZAB K10 ONLINE - Najnowsza kasa z serii ELZAB K10, cieszącej się dużą popularnością na rynku. Mobilna kasa fiskalna ONLINE, która posiada dotykową, kontekstową klawiaturę, zapewniającą sprzedawcy intuicyjną obsługę. Kasa idealnie sprawdzi się w branżach takich jak warsztaty samochodowe, fryzjerzy i salony kosmetyczne, lekarze, prawnicy, czy branża fitness.
 
CENA: 1 690,00 zł
 

Kasa Fiskalna GSM/GPRS

Ostatnia kategoria naszych urządzeń, to  kasy fiskalne GSM/GPRS. W tym typie kas fiskalnych możemy wyróżnić dodatkowo 2 podkategorie -  urządzenia z koniecznością zakupienia dodatkowo karty SIM oraz urządzenia z zainstalowaną już kartą przez producenta. Ten typ połączenia bez wątpienia możemy uznać za najbardziej stabilne i niezawodne rozwiązanie. Mimo tego, że kasy fiskalne z tym rozwiązaniem zazwyczaj są kasami z górnej półki cenowej, to paradoksalnie wybranie tego modelu może pomóc nam zaoszczędzić. 
Dlaczego? Kasy GPRS z zainstalowaną kartą to produkt, który jest całkowicie niezależny. Urządzenie gotowe będzie już po wyjęciu z pudełka i nie wymaga dodatkowych opłat w postaci zewnętrznego dostawcy internetu. Dodatkowo to rozwiązanie nie wymaga od nas inwestowania w routery, porty, bramki lub inną infrastrukturę internetową, a przypomnijmy, że musimy posiadać stałą łączność internetową, by umożliwić urządzeniu przesyłanie danych do Centralnego Repozytorium Kas. Gdziekolwiek jesteśmy, zachowujemy stały dostęp do internetu nie wymagający ciągłej konfiguracji urządzenia, jak w przypadkach zmiany sieci w kasach fiskalnych Wi-Fi. Skarbnicą wiedzy odnośnie kas fiskalnych GPRS  jest nasz artykuł, który znajdziecie TUTAJ.
Poniżej przedstawiamy 2 najtańsze Kasy Fiskalne Online z połączeniem GSM/GPRS:
 
Fotografia zawierająca jaka jest najtańsza kasa fiskalna online i ile kosztuje?POSNET ERGO ONLINE Z MODUŁEM GPRS I KARTĄ SIM pozwala nam na korzystanie z urządzenia fiskalnego z pełną jego funkcjonalnością przez 36 miesięcy. Co ważne, koszty uruchomienia i  przesyłu danych wliczone w  cenę urządzenia.
 
  CENA: 1 749,00 zł
 
Grafika o tematyce jaka jest najtańsza kasa fiskalna online i ile kosztuje?
 
NOVITUS NANO ONLINE GSM24  zawiera kartę przedpłaconą na 24 miesiące. Jest to urządzenie fiskalne posiadające predyspozycję do pracy zwrówno  stacjonarnej jak i w terenie, a głównymi zaletami, które przyczyniają się do jej mobilności jest niewielkie rozmiary, prostota obsługi oraz - oczywiście - moduł GSM.
 
CENA: 1 750,00 zł
 
 
 
Ilustracja przedstawiąjaca jaka jest najtańsza kasa fiskalna online i ile kosztuje?POSNET MOBILE ONLINE GPRS  to  niewielkie, funkcjonalne urządzenie (o którym wspominaliśmy już wcześniej) w wersji z  modemem GSM wyposażone są w  kartę SIM przedpłaconą na okres aż 80 miesięcy. Co ważne, uruchomienie karty następuje automatycznie, tuż po inicjalizacji przesyłu danych. Od tego momentu (przez najbliższe co najmniej 6 lat) nie musimy martwić się usługą przesyłu danych do CRK.
 

CENA: 1 949,00 zł

 

Ulga na urządzenie fiskalne

Nie ulega wątpliwości, że najbardziej znaczącym czynnikiem obniżającym cenę naszego urządzenia fiskalnego będzie możliwość uzyskania zwrotu części kwoty wydanej na kasę fiskalną. Niezależnie więc który typ urządzenia wybierzemy - zwrot, który możemy uzyskać może wynosić do 90%, jednak nie może być to kwota większa niż 700zł. Zwrotu na nasze urządzenie lub urządzenia możemy dokonać jedynie za pierwszym razem zgłaszania ich do Urzędu Skarbowego. nie mamy ograniczenia w ilości sztuk sprzętu, na które ulga nam może przysługiwać - możemy starać się o 700zł zwrotu na każdą z zakupionych przez nas  razem kas - jednak koniecznie należy zgłosić je wszystkie  za pierwszym razem. W jaki sposób przebiega cały proces wnioskowania o ulgę oraz kto może się o taki zwrot ubiegać? Zapraszamy do naszego artykułu poświęconemu tej możliwości.

Kasa fiskalna, a dodatkowe opłaty i obowiązki

Zgłoszenie kasy do urzędu skarbowego

Przed zakupem kasy fiskalnej należy udać się do właściwego urzędu skarbowego, odpowiadającego miejscu prowadzenia działalności. Tam należy zgłosić zamiar zakupu kasy oraz rozpoczęcia sprzedaży. W tym zgłoszeniu informujemy o liczbie kas do zakupu, planowanym miejscu instalacji oraz daty rozpoczęcia ewidencji sprzedaży. To jest pierwszy krok, który musi podjąć nowy podatnik. Co dalej?

Fiskalizacja kasy

Kolejnym etapem jest fiskalizacja kasy, która może być przeprowadzona tylko przez uprawniony serwis. Chociaż to jednorazowa czynność, warto rozważyć podpisanie umowy na obsługę wszystkich kas fiskalnych u jednego serwisu, najlepiej tam, gdzie dokonaliśmy zakupu sprzętu. Taki krok ułatwia przeglądy techniczne i naprawy oraz rozwiązywanie ewentualnych problemów. 

Po przeprowadzeniu fiskalizacji, obowiązkowo w ciągu 7 dni należy zgłosić ten fakt do Urzędu Skarbowego (to samo obowiązuje serwisanta, którego usługi wykorzystaliśmy). W wyniku tej procedury otrzymamy unikalny numer identyfikacyjny, który musimy trwale umieścić na naszej kasie fiskalnej (aby uniknąć jego zamazania) po zakupie.

Jeśli z jakiegoś powodu chcielibyśmy zmienić serwis obsługujący naszą kasę, musimy zgłosić ten wniosek producentowi kasy. Po uzyskaniu pozytywnej odpowiedzi musimy poinformować Urząd Skarbowy. Dlaczego to tak istotne? W przypadku awarii kasy tylko ten wskazany serwis ma prawo dokonać odczytu z pamięci fiskalnej.

Archiwizacja kopii paragonów fiskalnych

Po rozpoczęciu sprzedaży i uruchomieniu kasy, nasze obowiązki się nie kończą. Właściciel urządzenia fiskalnego musi przechowywać kopie wszystkich wydanych paragonów przez okres 5 lat, licząc od zakończenia roku obrotowego, w którym paragon został wydrukowany. Sposób archiwizacji dokumentów zależy od wybranego modelu urządzenia fiskalnego. Kasy fiskalne dostępne na polskim rynku oferują kopię elektroniczną.

W przypadku kasy z kopią elektroniczną, kasa wystawia papierowy paragon tylko dla klienta, a jego kopia jest zapisywana na karcie pamięci SD lub microSD. Choć początkowy koszt jest wyższy niż wcześniej używane w Polsce kasy fiskalne z kopią papierową, tego typu kasa jest bardziej ekonomiczna w eksploatacji i zapewnia większy komfort pracy dla obsługi.

Raporty dobowe i miesięczne

Codziennie po zakończeniu pracy z kasą, należy wydrukować raport dobowy przed rozpoczęciem sprzedaży następnego dnia. Jednak jeśli nie zarejestrowano żadnej sprzedaży w danym dniu, nie jest konieczne drukowanie raportu. Raport fiskalny zawiera informacje o łącznej kwocie sprzedaży brutto, podzielonej na różne stawki VAT, oraz wartość należnego podatku VAT.

Raport miesięczny należy wystawić po zakończeniu miesiąca, w którym prowadziliśmy sprzedaż, nie później niż do 25. dnia następnego miesiąca.

Obowiązkowe przeglądy techniczne

Aby kasa służyła nam przez wiele lat, konieczne jest regularne przeprowadzanie przeglądów technicznych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, każda kasa fiskalna musi być przeglądana co najmniej co 2 lata przez uprawnionego serwisanta. Przegląd ten obejmuje konserwację urządzenia i usuwanie ewentualnych usterek. Przegląd musi być wykonany przez serwisanta z odpowiednimi uprawnieniami.

Przechowywanie książki serwisowej (Książki Kasy Rejestrującej)

Książka Serwisowa to rodzaj dokumentacji naszej kasy fiskalnej, zawierająca informacje takie jak nazwa, model, numer fabryczny, numer unikatowy, numer ewidencyjny, producent lub importer. Książka serwisowa powinna także zawierać informacje o przedsiębiorcy, właścicielu kasy, oraz serwisie obsługującym urządzenie, wraz z listą wszystkich operacji wykonanych na kasie fiskalnej.

Potrzebujesz wsparcia w wyborze odpowiedniego rozwiązania fiskalnego dla Twojej firmy? 

Zapraszamy do kontaktu! 

 

Grafika o tematyce kasy fiskalne z GPRS i GSM    +48 12 656 51 58 w.45             
Ilustracja przedstawiąjaca kasy fiskalne z GPRS i GSM   
sprzedaz@escsa.pl

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym asortymentem kas fiskalnych online, dostępnych w naszym  sklepie. 

 
 
 

 

   

Wybrane przez nas

Najpopularniejsze w miesiącu