zmień dział
System informatyczny dla hotelu z restauracją

System informatyczny dla hotelu z restauracją

Program X2System dla hoteli i gastronomii 

Propozycja zakłada użycie programu X2 System w wersji, pozwalającej na obsługę lokalu gastronomicznego z gospodarką magazynową i recepcji hotelowej.

W ofercie dodatkowo umieściłem informację o cenach sprzętu niezbędnego do prawidłowego działania systemu:

- Stanowiska kelnerskie -   jednomodułowych komputerach typu AIO z ekranem dotykowym,

- Recepcja to komputer AIO o znacznie większej mocy z 22” ekranem LCD.

Propozycja oparta jest na zintegrowanym programie umożliwiającym zarówno obsługę stanowisk kelnerskich/barowych i gospodarką magazynową. W systemie przewidziano zastosowanie jednakowych, zestandaryzowanych punktów sprzedaży, obsługiwanych przez kelnerów/barmanów i połączonych poprzez wewnętrzną sieć informatyczną.
Struktura systemy dla restauracji i hotelu

Rozwiązanie X2System w wersji dla hotelu i gastronomi obejmuje:

Stanowiska kelnerskie:

  • POS  – stanowisko komputerowe z ekranem dotykowym, przeznaczone głównie do obsługi sprzedaży kelnerskie. Oprogramowanie   pozwala na prowadzenie sprzedaży w trybach: kelnerskim (zamówienie na stolik), samoobsługa (klient płaci przy bufecie), zamówienia telefoniczne z dostawą do klienta.
  • Drukarka   bonowa/rachunkowa  – zamówienia na kuchnię/bar, rachunki wstępne,   raporty zmianowe, faktury dla klientów;
  • Drukarka   fiskalna  – rejestracja sprzedaży detalicznej. X2 System posiada mechanizm kolejkowania dokumentów fiskalnych, dzięki czemu można zarówno zastosować jedna drukarkę fiskalna na cały obiekt jak również kilka z możliwością przypisywania drukarek fiskalnych do konkretnych stanowisk komputerowych ;

Recepcja hotelu:

Za obsługę recepcji hotelowej odpowiedzialny jest program X2Hotel, który wchodzi w skład zintegrowanego rozwiązania X2 SYSTEM.

Rezerwacje przez www:

System umożliwia zamieszczenie na stronie www hotelu formularza rezerwacji on-line.  Formularz rezerwacji zawiera dane takie jak: imię, nazwisko, nazwę firmy osoby rezerwującej, telefon kontaktowy i adres e-mail, daty początku i końca rezerwacji, wybrany standard (rodzaj) pokoju na podstawie danych z X2Hotel.

Zarządzanie systemem:

Zarządzania całym systemem (tzn. wprowadzanie dokumentów handlowych, tworzenie menu, rozliczanie kelnerów, raporty i statystyki) może odbywać się z dowolnego stanowiska komputerowego podłączonego do sieci lokalnej (np. notebook po WiFi/

recepcja hotelowaMożliwość rozbudowy systemu  X2System

Opisane rozwiązanie jest w pełni skalowalne i umożliwia rozbudowę o kolejne stanowiska kelnerskie, zdalne bonowniki, czytnik kodów kreskowych, czy wagę kalkulacyjną. Proponowany system zarządza hotelem i restauracją, w oparciu o zintegrowaną bazę danych. W ten sposób konsumpcja gościa hotelowego może być dopisywana do jego konta i rozliczana wraz z zakończeniem pobytu.

 

 

 

Więcej informacji:

tel. (12) 656-51-58 lub e-mail: sprzedaz@escsa.pl

 
Więcej na temat oprogramowania oferowanego przez naszą firmę na stronie    www.dobresystemy.eu