zmień dział


Kasy fiskalne dla lekarzy w 2017 roku - jakie zmiany przyniosły nowe przepisy?

Kasy fiskalne dla lekarzy w 2017 roku - jakie zmiany przyniosły nowe przepisy?

Data:

kasa fiskalna

Wybór kasy fiskalnej odpowiedniej dla lekarza to bardzo istotna decyzja, ponieważ ma duży wpływ na komfort pracy. Kasa powinna być funkcjonalna, nowoczesna i przede wszystkim – wystarczająco odporna. Bardzo często lekarzom zaleca się kasy mobilne, które mogą bez większych problemów zabrać ze sobą. Trzeba jednak pamiętać również o zasadach poprawnego użytkowania kas fiskalnych w gabinecie lekarskim. Na jakie zmiany w temacie, którym są kasy fiskalne dla lekarzy w 2017 roku należy zwrócić uwagę?


Pierwsza transakcja powinna być zarejestrowana przy użyciu kasy fiskalnej!


Z tego powodu, jej wcześniejszy wybór jest tak istotny i zakup odpowiedniej kasy koniecznie trzeba zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem. Każda transakcja, która nie podlega zwolnieniu, również ta pierwsza, powinna być zarejestrowana przy użyciu dedykowanej do tego celu kasy fiskalnej. Lekarz, który ma w planach rozpoczęcie własnej działalności powinien więc jak najszybciej postarać się o najlepszy dla swojej działalności sprzęt.


Jakie transakcje są zwolnione z konieczności rejestracji na kasie fiskalnej?


      Podobnie jak w przypadku prawników, konieczności rejestracji transakcji na kasie fiskalnej nie są podporządkowane te usługi, których realizacja odbywa się za pośrednictwem narzędzi przeznaczonych do porozumiewania się na odległość. Dotyczy to także czynności, jakich wynik jest rozprowadzany właśnie dzięki zastosowaniu takich rozwiązań. Jednocześnie jednak nie należy zapominać, że z tej opcji można skorzystać tylko, jeśli honorarium zostanie wpłacone na konto usługodawcy w spółdzielczej kasie oszczędnościowo – kredytowej, na poczcie czy w banku. Na lekarzy nałożony jest również w tym przypadku obowiązek, zgodnie z którym dokumenty dotyczące określonej płatności, muszą być źródłem informacji na temat usług, za jakie została ona uregulowana.


Źródło: Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 16 grudnia 2016 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących

 

 

Więcej informacji:

tel. (12) 656-51-58 i/lub e-mail: sprzedaz@escsa.pl

   

Wybrane przez nas

Najpopularniejsze w miesiącu