zmień dział


Kasy fiskalne online coraz bliżej? Rozporządzenie MPiT opublikowane!

Kasy fiskalne online coraz bliżej? Rozporządzenie MPiT opublikowane!

Data:

klawiatura i długopisRozporządzenie Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z dnia 28 maja 2018 r. w sprawie kryteriów i warunków technicznych, którym muszą odpowiadać kasy rejestrujące - zostało opublikowane! 

Kasy fiskalne online coraz bliżej? Co to oznacza dla przedsiębiorców?

Zgodnie z tekstem rozporządzenia, oficjalnie wchodzi ono w życie już z początkiem lipca (14 dni od opublikowania). W momencie wejścia w życie rozporządzenia producenci urządzeń będą mogli ubiegać się o homologację swoich urządzeń online. Po otrzymaniu takiej homologacji, urządzenia fiskalne online będą oficjalnie dostępne w sprzedaży

O tym, kogo będą obowiązywać kasy fiskalne online, pisaliśmy już wcześniej na naszym blogu.

Uwaga! Termin obowiązku posiadania kasy online może ulec zmianie! Dopiero po wejściu w życie nowelizacji ustawy o VAT przedsiębiorcy otrzymają szczegółowe informacje co do ostatecznego terminu. Sam proces otrzymywania homologacji na poszczególne urządzenia, a później ich produkcji, potrwa jeszcze kilka miesięcy. 

Kasy fiskalne online - parametry

Producenci otrzymali całą listę wytycznych dotyczących nie tylko parametrów technicznych kas fiskalnych, ale samej procedury przekazania kas do uzyskania homologacji. Producent kasy musi podpisać specjalne oświadczenie, w którym potwierdza, że każda kasa wprowadzana do obrotu będzie identyczna technicznie, funkcjonalnie i programowo z kasą wzorcową poddaną badaniom.

Nowe kasy online będą poddane rygorystycznym badaniom, które będą przeprowadzane w zakresie: konstrukcji urządzenia, jego bezpieczeństwa (szczególnie obsługi w sytuacjach awaryjnych), poprawności funkcjonalności i protokołów komunikacyjnych. 

 

 

Więcej informacji:

tel. (12) 656-51-58 i/lub e-mail: sprzedaz@escsa.pl

 
   

Wybrane przez nas

Najpopularniejsze w miesiącu