zmień dział


Co prawnik powinien wiedzieć na temat użytkowania kas fiskalnych w 2017 roku?

Co prawnik powinien wiedzieć na temat użytkowania kas fiskalnych w 2017 roku?

Data:

Obraz przedstawiąjacy co prawnik powinien wiedzieć na temat użytkowania kas
...

Kwestia poprawnego użytkowania kasy fiskalnej stanowi niezwykle istotny element funkcjonowania kancelarii prawniczych. Warto więc wiedzieć, jakie zmiany w tym obszarze przyniósł nam 2017 rok, ponieważ wszelkie zaniedbania są powiązane z konkretnymi sankcjami.


Kiedy należy zastosować kasę fiskalną w branży prawniczej?


Prawnicy powinni pamiętać, że ten rok niesie ze sobą bardzo zasadniczą zmianę! Kasy fiskalne dla prawników w 2017 roku powinny zostać wdrożone w prowadzoną działalność przed zrealizowaniem jakiejkolwiek transakcji. Co to oznacza? Absolutnie nie można zwlekać z wybraniem odpowiedniego sprzętu, dostosowanego do naszych potrzeb, tym bardziej, że na samą decyzję dotyczącą nabycia konkretnego modelu kasy fiskalnej należy poświęcić dużo czasu, by móc przeanalizować wszystkie funkcjonalności, w jakie została wyposażona. Z tego względu, kupno sprzętu zdecydowanie dobrze jest zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem.


Czy prawników obowiązują zwolnienia z konieczności rejestrowania transakcji przez kasy fiskalne?


Warto wiedzieć, kiedy w 2017 roku prawnicy mogą skorzystać z opcji zwolnienia z konieczności rejestrowania transakcji przez kasy fiskalne. Taka sytuacja ma miejsce między innymi w momencie, w którym prawnik realizuje swoje usługi jedynie dzięki zastosowaniu narzędzi przeznaczonych do kontaktowania się „na odległość”. To postanowienie odnosi się również do przypadku, w jakim za ich pomocą dystrybuowany jest efekt podobnych usług. Trzeba jednak pamiętać, że z podobnego zwolnienia można skorzystać jedynie, jeżeli należność zostanie przekazana na konto usługodawcy przy pomocy spółdzielczej kasy oszczędnościowo – kredytowej, poczty bądź banku. Jednocześnie, dokumenty wskazujące na uiszczenie należności muszą określać rodzaj usługi.


Źródło: Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 16 grudnia 2016 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących

 

 

Więcej informacji:

tel. (12) 656-51-58 i/lub e-mail: sprzedaz@escsa.pl

   

Wybrane przez nas

Najpopularniejsze w miesiącu