zmień dział


Kasy online - dla kogo i kiedy? Aktualne informacje [2019]

Kasy online - dla kogo i kiedy? Aktualne informacje [2019]

Data: środa, styczeń 30, 2019

kasy online 2019 2020 2021 - klawiatura z napisem kasy online - nowe informacje

Kto będzie zmuszony do wymiany urządzenia fiskalnego starego typu na urządzenie online? Kiedy to nastąpi? Znamy szczegóły! 

Kasy online - najnowsze informacje

Nasz partner biznesowy, producent urządzeń fiskalnych Novitus, jako pierwszy podaje najświeższe informacje dotyczące kas fiskalnych online. 29 stycznia 2019 odbyło się posiedzenie Podkomisji ds. monitorowania systemu podatkowego. Prace w Sejmie były związane z projektem Ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy Prawo o miarach. Zaproponowane zmiany rozpatrywało Ministerstwo Finansów we wsparciu Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

Aktualizacja:

20 lutego 2019 Komisja Finansów Publicznych przyjęła sprawozdanie Podkomisji stałej do monitorowania systemu podatkowego o projekcie Ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy – Prawo o miarach.

Wejście w życie projektu ustawy miałoby nastąpić 1 maja 2019 roku.

Kasy online - kiedy?

Właściciele wulkanizacji (naprawa i wymiana opon, bieżnikowanie, regenerowanie), osoby oferujące usługi motoryzacyjne (naprawa pojazdów silnikowych i motorowerów) i dokonujące sprzedaży paliw (benzyny silnikowej, oleju napędowego i gazu) będą zmuszeni wprowadzić kasy online najwcześniej, bo w terminie od 1 stycznia 2020 roku.

Nieco później, bo od 1 lipca 2020, kasy fiskalne online wprowadzi branża gastronomiczna, branża hotelarska i podmioty oferujące sprzedaż węgla,  brykietu i podobnych paliw stałych wytwarzanych z węgla, węgla brunatnego, koksu i półkoksu przeznaczonych do celów opałowych.

Od 1 stycznia 2021 roku obowiązkiem zostaną objęte usługi fryzjerskie, kosmetyczne i kosmetologiczne. Także branży fitness nie ominie wprowadzenie kas online. W tym terminie kasy online wprowadzą także właściciele przedsiębiorstw z branży budowlanej, a także  lekarze i dentyści  oraz prawnicy.

 

kasy fiskalne online dla kogo i kiedy 2020 2021 kasy online jakie branże

Co jeszcze warto wiedzieć?

Ponadto zakończenie sprzedaży kas z kopią papierową ma nastąpić 30 czerwca 2019 roku. Po tym czasie będzie można kupić urządzenia wyłącznie nowego typu, tzn. z kopią elektroniczną zapisywaną na karcie pamięci lub kasy online. 

W razie pytań zachęcamy do kontaktu  z naszymi specjalistami: sprzedaz@escsa.pl lub tel. (12) 656-51-58

Dodane przez Agnieszka Skotniczna

   

Wybrane przez nas

Najpopularniejsze w miesiącu