zmień dział


Kasy online - dla kogo i kiedy? Aktualne informacje [2019]

Kasy online - dla kogo i kiedy? Aktualne informacje [2019]

Data:

  1. Najnowsze informacje o kasach fiskalnych online
    1. Kasy online - kiedy?
  2. Co jeszcze warto wiedzieć o kasach online?

kasy online 2019 2020 2021 - klawiatura z napisem kasy online - nowe informacje

Kto będzie zmuszony do wymiany urządzenia fiskalnego starego typu na urządzenie online? Kiedy to nastąpi? Znamy szczegóły! 

Najnowsze informacje o kasach fiskalnych online

Nasz partner biznesowy, producent urządzeń fiskalnych Novitus, jako pierwszy podaje najświeższe informacje dotyczące kas fiskalnych online. 29 stycznia 2019 odbyło się posiedzenie Podkomisji ds. monitorowania systemu podatkowego. Prace w Sejmie były związane z projektem Ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy Prawo o miarach. Zaproponowane zmiany rozpatrywało Ministerstwo Finansów we wsparciu Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

Aktualizacja:

20 lutego 2019 Komisja Finansów Publicznych przyjęła sprawozdanie Podkomisji stałej do monitorowania systemu podatkowego o projekcie Ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy - Prawo o miarach.

Wejście w życie projektu ustawy miałoby nastąpić 1 maja 2019 roku.

Kasy online - kiedy?

Właściciele wulkanizacji (naprawa i wymiana opon, bieżnikowanie, regenerowanie), osoby oferujące usługi motoryzacyjne (naprawa pojazdów silnikowych i motorowerów) i dokonujące sprzedaży paliw (benzyny silnikowej, oleju napędowego i gazu) będą zmuszeni wprowadzić kasy online najwcześniej, bo w terminie od 1 stycznia 2020 roku.

Nieco później, bo od 1 lipca 2020, kasy fiskalne online wprowadzi branża gastronomiczna, branża hotelarska i podmioty oferujące sprzedaż węgla,  brykietu i podobnych paliw stałych wytwarzanych z węgla, węgla brunatnego, koksu i półkoksu przeznaczonych do celów opałowych.

Od 1 stycznia 2021 roku obowiązkiem zostaną objęte usługi fryzjerskie, kosmetyczne i kosmetologiczne. Także branży fitness nie ominie wprowadzenie kas online. W tym terminie kasy online wprowadzą także właściciele przedsiębiorstw z branży budowlanej, a także  lekarze i dentyści  oraz prawnicy.

 

kasy fiskalne online dla kogo i kiedy 2020 2021 kasy online jakie branże

Co jeszcze warto wiedzieć o kasach online?

Ponadto zakończenie sprzedaży kas z kopią papierową ma nastąpić 30 czerwca 2019 roku. Po tym czasie będzie można kupić urządzenia wyłącznie nowego typu, tzn. z kopią elektroniczną zapisywaną na karcie pamięci lub kasy online. 

 

Więcej informacji:

tel. (12) 656-51-58 i/lub e-mail: sprzedaz@escsa.pl

 
   

Wybrane przez nas

Najpopularniejsze w miesiącu