Aplikacje internetowe - czyli jakie?

Aplikacje internetowe - czyli jakie?

Data: piątek, marzec 9, 2018

Czym różnią się aplikacje internetowe od mobilnych i desktopowych? Które aplikacje są najwygodniejsze w użytkowaniu? Aplikacje desktopowe tworzy się z myślą o użytkownikach komputerów stacjonarnych i laptopów, a mobilne dedykuje się smartfonom i tabletom. Aplikacje mobilne i desktopowe obligują nas do instalacji na urządzeniu. Internetowe komunikując się z naszym urządzeniem z pomocą przeglądarki internetowej, nie wymagają takiego działania. Ponadto aplikacje desktopowe wymagają od użytkownika aktualizacji na każdym urządzeniu, na którym są zainstalowane. 

Aplikacje internetowe to zbiór statycznych i dynamicznych stron WWW. Ponieważ ich nazwa pochodzi od angielskiego „web applications”, aplikacje internetowe nazywamy wymiennie aplikacjami webowymi. Z definicji aplikacja internetowa to program komputerowy, który pracuje na serwerze i komunikuje się z hostem użytkownika komputera poprzez sieć komputerową. Mimo, że aplikacje internetowe wymagają dostępu do Internetu, nadal dają większą swobodę użytkownikowi, niż inne. Nie wymagają instalacji na komputerze, więc nie ogranicza ich system operacyjny urządzenia, na którym są wyświetlane. 

Aplikacje internetowe dopasowane do profilu Twojej działalności

Dlaczego swoim klientom proponujemy stworzenie aplikacji webowej od podstaw? Tylko aplikacje internetowe dedykowane dla konkretnego klienta pozwalają na dopasowanie się do przedsiębiorstwa, a nie odwrotnie. Nasi programiści zapoznają się z systemem pracy panującym w firmie i tworzą aplikację bezpośrednio pod przyszłych użytkowników. Aplikacja tworzona indywidualnie jest bardziej przyjazna dla pracowników w okresie użytkowania, ponieważ realizuje wszystkie procesy w sposób im znany. Ponieważ posiadamy praktycznie nieograniczone możliwości w realizacji projektu, mamy większe możliwości dopasowania się do oprogramowania wcześniej obecnego w przedsiębiorstwie.   

Programiści budujący aplikację internetową od podstaw biorą pod uwagę ewentualny rozwój biznesu klienta. Mamy możliwość dalszej rozbudowy aplikacji bez potrzeby wykonywania całej pracy od początku.

Mobilność – główna zaleta aplikacji webowych

Aplikacje internetowe wyróżnia szereg cech, które dają im przewagę nad klasycznymi aplikacjami desktopowymi. O zaletach naszych aplikacji internetowych Vela  pisaliśmy już szczegółowo na naszym blogu. Największym atutem aplikacji webowych jest ich mobilność. Nie ma znaczenia, z jakiego systemu operacyjnego korzysta użytkownik - można uniknąć instalacji dodatkowego oprogramowania. Nie ma przeszkód, aby korzystać z aplikacji z każdego miejsca na świecie na dowolnym urządzeniu z dostępem do Internetu. Mobilność aplikacji webowych wymaga jedynie zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. 

Specjalizujemy się w projektowaniu i budowaniu dedykowanych aplikacji internetowych o szerokim zastosowaniu. Nasi programiści bazując na wieloletnim doświadczeniu tworzą od podstaw aplikacje dla najbardziej wymagających klientów. Jeśli jesteś zainteresowany zbudowaniem aplikacji dedykowanej Twojej firmie, zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym: 12 656 51 58 w. 45.

Dodane przez Agnieszka Skotniczna

   

Wybrane przez nas

Najpopularniejsze w miesiącu