zmień dział


Wymiany kasy fiskalnej, a wydruk NIP na paragonie

Wymiany kasy fiskalnej, a wydruk NIP na paragonie

Data publikacji: . Zaaktualizowano: 2023.01.31

  Obraz przedstawiąjacy wymiany kasy fiskalnej, a wydruk NIP na paragonieOd 1 stycznia 2020 wstawienie NIPu nabywcy na paragonie będzie obowiązkowe aby otrzymać fakturę VAT. Żeby to było możliwe należy posiadać odpowiednie urządzenie. Kasy fiskalne sprzed 2013 roku należy więc bezwarunkowo wymienić.

Urządzenia fiskalne, które nie mają możliwości wystawiania paragonów z numerem NIP klienta to te z numerem unikatowym rozpoczynającym się od litery A lub B (poza wyjątkami wymienionymi w poniższych tabelach), taka opcja na rynku pojawiła się dopiero w 2013 roku.

Jeżeli numer unikatowy rozpoczyna się od litery   C lub E – kasa fiskalna daje możliwość nanoszenia NIP na paragonie.

Wszystkie kasy zakupione przed 2013 rokiem będą musiały zostać więc wymienione, jeżeli chcemy wystawiać faktury do paragonu.

Numer unikatowy kasy znaleźć można na tabliczce znamionowej umieszczonej na spodzie urządzenia. Znajduje się też na dowolnym wydruku z kasy, w szczególności na raporcie serwisowym, dostępnym dla użytkownika kasy.

Wystawienie faktury VAT po okazaniu paragonu bez zapisanego NIP może wiązać się z przykrymi konsekwencjami. Zarówno kupujący jak i sprzedający będzie w takiej sytuacji obłożony karami. Według Ministerstwa Finansów ich wysokość może sięgać nawet 100% podatku wskazanego na fakturze.

W przypadku kas fiskalnych firmy Posnet lista kas fiskalnych jeszcze z homologacji na literę B, które umożliwiają wydruk NIP-u na paragonie znajduje się w poniższej tabeli.

  Fotografia zawierająca wymiany kasy fiskalnej, a wydruk NIP na paragonie

  Kasy fiskalne firmy NOVITUS z homologacji B, które umożliwiają wydruk NIP-u:

  Grafika o tematyce wymiany kasy fiskalnej, a wydruk NIP na paragonie

W przypadku wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, odpowiedzą na pytania i doradzą Państwu odpowiednie urządzenie.

Zapraszamy też do zapoznania się ofertą naszych kas fiskalnych.

Kontakt do nas:

tel. (12) 656-51-58 lub sprzedaz@escsa.pl

   

Wybrane przez nas

Najpopularniejsze w miesiącu