zmień dział


Wszystko co powinieneś wiedzieć o kasach GPRS i GSM

Wszystko co powinieneś wiedzieć o kasach GPRS i GSM

Data publikacji: . Zaaktualizowano: 2023.03.08

 1.   Czym jest kasa fiskalna online?
 2.  
 3. Dlaczego warto wybrać kasę fiskalną online z GSM/GPRS?
 4. Dla kogo urządzenia fiskalne z GPRS?
 5. Jaka kara za brak łączności z Centralnym Rejestrem Kas?
 6. Którą kasę fiskalną GPRS/GSM wybrać?
 7. Kasa fiskalna online - korzyści dla przedsiębiorcy.

 

Obraz przedstawiąjacy kasy fiskalne z GPRS i GSM  Czym jest kasa fiskalna online?

Kasy fiskalne Online to urządzenia, które pojawiły się na rynku wraz ze zmianami w polskim systemie fiskalizacji. To dzięki nim przedsiębiorcy mogą łączyć się Centralnym Rejestrem Kas za pośrednictwem Internetu.

Wersja online kasy fiskalnej pozwala na łączenie z CRK poprzez:

 • Połączenie przez kabel sieciowy LAN/Ethernet

 • Połączenie za pomocą WIFI

 • Połączenie GSM/GPRS, a więc przy użyciu karty SIM.

 

Dlaczego warto wybrać kasę fiskalną online z GSM/GPRS?

Z perspektywy wielu przedsiębiorców, najbardziej niezawodnym wyborem jest zakup kasy online w wersji GSM/GPRS. Urządzenia te posiadają zazwyczaj wbudowany modem GSM z wejściem na kartę SIM, co oznacza,  że podobnie jak smartfon łączą się za pośrednictwem Internetu z Centralnym Repozytorium Kas przekazując dane o sprzedaży. Niewątpliwie, dużą zaletą  jest fakt, że użytkownicy uruchamiając kasę nie muszą myśleć o dodatkowych czynnościach - dane automatycznie zostają przesyłane do CRK.

Większość producentów, wychodzi naprzeciw potrzebom klientów i oferuje urządzenia z modemem GSM oraz przedpłaconą kartą sim w pakiecie, w  cenie znacznie korzystniejszej aniżeli osobny zakup kasy online i karty sim z pakietem danych GPRS. 

Urządzenia z kartą SIM, które oferujemy naszym klientom, w zależności od producenta są przedpłacone na:

 • 24 miesiące (NOVITUS)

 • 25 miesięcy (ELZAB)

 • 36 miesięcy (DATECS)

 • 36 miesięcy (POSNET ERGO)

 • 80 miesięcy (POSNET MOBILE) 

Dla kogo urządzenia fiskalne z GPRS?

Urządzenia fiskalne z modułem GSM to niezbędne rozwiązanie w miejscach, gdzie mamy problem ze stabilnym łączem internetowym. Kasy te dedykowane są przede wszystkim przedsiębiorcom wykonującym swoją działalność mobilnie. 

Dlaczego urządzenia z modułem GSM są wygodne? - ponieważ gdziekolwiek jesteśmy, zachowujemy stały dostęp do internetu i nie wymaga to ciągłej konfiguracji urządzenia jak to ma miejsce przy kasach z opcją WiFi, gdzie każda zmiana sieci wymusza na nas ponowne wpisanie danych dostępowych.

A dlaczego niezbędne? - zachowanie ciągłości połączenia z internetem chroni nas przed zerwaniem łączności z Centralnym Rejestrem Kas, za co możemy spodziewać się kary.

Jaka kara za brak łączności z Centralnym Rejestrem Kas?

Za niezapewnienie stałej łączności do internetu lub zaniechanie takiego połączenia, co w konsekwencji powoduje brak dostępu Centralnego Rejestru Kas do naszego urządzenia fiskalnego,  przewidziana jest kara w postaci zwrotu przyznanej ulgi na zakup kasy fiskalnej online (ulga taka przysługuje przedsiębiorcom na zakup nowej, pierwszej kasy online - wynosi 90% ceny netto, nie więcej niż 700 zł.) wraz z ustawowymi odsetkami. Innymi konsekwencjami może być kontrola skarbowa.

W przypadku kas fiskalnych online należy zwracać uwagę na możliwości internetowe lokalizacji naszych działań sprzedażowych - dlatego bardzo rozsądnym rozwiązaniem jest zakup kasy fiskalnej z modułem GSM. 

Którą kasę fiskalną GPRS/GSM wybrać?

W naszej ofercie mogą Państwo znaleźć urządzenia GSM/GPRS od producentów tj.: Datecs, Elzab, Novitus, Posnet. Ich różnorodność sprawia, że każdy z klientów może znaleźć urządzenie, które sprosta jego oczekiwaniom. W większości wypadków są to urządzenia, które występują zarówno w wersji GPRS, jak i w wersji z WiFi.

 

Fotografia zawierająca kasy fiskalne z GPRS i GSMPosnet Ergo Online GPRS   -  nasz bestseller w kategorii kas fiskalnych online z modułem GSM. Może funkcjonować jako samodzielne urządzenie oraz stanowić część bardziej rozbudowanego systemu kasowego. Dzięki kompaktowej budowie i szerokich możliwościach najczęściej wybierana jest przez przedsiębiorców pracujących w terenie, a także właścicieli salonów fryzjerskich i małych punktów gastronomicznych.  Wersja GPRS  posiada kartę SIM przedpłaconą na 36 miesięcy.

Grafika o tematyce kasy fiskalne z GPRS i GSM

 

Nano II Online GPRS/GSM to jedna z najchętniej wybieranych kas fiskalnych. Uznawana za wszechstronne urządzenie, które doskonale sprawdzi się przy pracy stacjonarnej, jak i w terenie. Wielkim atutem Nano II Online GPRS/GSM jest intuicyjny interfejs, nowoczesny design, dodatkowe klawisze funkcyjne.   

Ilustracja przedstawiąjaca kasy fiskalne z GPRS i GSM

 

Nano Online GPRS/GSMW naszej ofercie najdziecie także starszą wersję kasy fiskalne Nano II -  Nano online, która może również występować również w wariancie oferującym dostęp do repozytorium przez GPRS. 

 

Obrazek zawierający kasy fiskalne z GPRS i GSMPosnet Mobile Online to najmniejsze urządzenie na rynku. Ta, licząca niespełna 16,2 cm długości
i ważące ok 300g, kasa fiskalna jest najbardziej polecana jako urządzenie mobilne.
Wersje urządzenia z  modemem GSM wyposażone są w  kartę SIM przedpłaconą na okres 80 miesięcy. Posnet Mobile Online GPRS to kasa polecana lekarzom, prawnikom, mobilnej branży beuaty i wszelakim osobom,
u których znajdzie zastosowanie kompaktowe urządzenie przenośne.

 

Obraz przedstawiąjacy kasy fiskalne z GPRS i GSM

Elzab K10  Online w wersji BT/GPRS to kompaktowe urządzenie z dotykowym ekranem oraz
z  antypoślizgową obudową. K10 sprawdzi się zarówno w salonach fryzjerskich, kosmetycznych, jak
i parkach rozrywki, czy wypożyczalniach. Występuje w rozmaitych wersjach kolorystycznych,
a to niewątpliwie kusząca propozycja dla tych, którym zależy nie tylko na łatwej obsłudze urządzenia, ale również na jego designie.  K10 w wersji BT/GPRS posiada kartę SIM przedpłaconą na 25 miesięcy.

 

Fotografia zawierająca kasy fiskalne z GPRS i GSM

 

Kasa fiskalna Datecs WP-50 GPRS to przede wszystkim jedno z mniejszych urządzeń fiskalnych. Dedykowana jest między innymi dla: fryzjerów, kosmetyczki, lekarzy, czy właścicieli warsztatów samochodowych. Doskonale sprawdzi się jako kasa stacjonarna i mobilna.
Kasa fiskalna Datecs WP-50 w wersji GPRS zawiera kartę przedpłaconą na 36 miesięcy. 

 

Kasa fiskalna online - korzyści dla przedsiębiorcy.

Poza dostosowaniem się do wymogów ustawy, urządzenia fiskalne online niosą ze sobą dodatkowe korzyści dla użytkowników. Do zalet kas fiskalnych online możemy zaliczyć:

 • Oferowaną przy wielu modelach kas możliwość bezprzewodowego łączenia z terminalem płatniczym, ewentualnie połączniem kablowym;

 • Przygotowanie do realizowania bezpiecznej formy wysyłania e-paragonów lub faktur np. na adres email kupującego;

 • Automatyczne połączenie z Centralnym Rejestrem Kasowym, co pozwala na zmniejszenie pisemnych formalności związanych ze zgłaszaniem urządzenia lub zmianą miejsca lokalizacji, itd.   do urzędu skarbowego;

 • Otrzymanie ulgi w postaci 90% wartości kasy lub drukarki fiskalnej - do 700 zł netto na zakup pierwszego urządzenia fiskalnego; 

 • Możliwość zdalnej aktualizacji oprogramowania urządzenia przez producenta.

Potrzebujesz wsparcia w wyborze odpowiedniego rozwiązania fiskalnego dla Twojej firmy? 

Zapraszamy do kontaktu! 

Grafika o tematyce kasy fiskalne z GPRS i GSM  +48 12 656 51 58 w.45           
Ilustracja przedstawiąjaca kasy fiskalne z GPRS i GSM 
sprzedaz@escsa.pl

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym asortymentem kas fiskalnych online, dostępnych w naszym sklepie.