zmień dział


Pięć branż z urządzeniami online

Pięć branż z urządzeniami online

Data publikacji: . Zaaktualizowano: 2023.03.08

 1. Nowe grupy z obowiązkiem stosowania kas online
  1. Kasa fiskalna online dla salonu fryzjerskiego i kosmetycznego
  2. Kasa fiskalna online dla lekarzy i dentystów
  3. Kasa fiskalna online dla prawników
  4. Kasa fiskalna online dla firm budowlanych
  5. Kasa fiskalna online dla obiektów służących poprawie kondycji fizycznej

Wymiana kas fiskalnych na Online

Od połowy 2021 roku w tematach fiskalnych nadeszły kolejne zmiany. Przede wszystkim związane z wymianą urządzeń na online dla kolejnych grup przedsiębiorców. Akcja wymiany kas fiskalnych online to najważniejsze wydarzenie fiskalne w bieżącym roku.   

Nowe grupy z obowiązkiem stosowania kas online

W 2021 roku przypadł  trzeci etap wymiany kas fiskalnych na urządzenia online. Pierwotnie, przejście na nowy sposób rejestrowania transakcji miało nastąpić już 1 stycznia, lecz w związku z wybuchem pandemii koronawirusa Ministerstwo Finansów zdecydowało się wydłużyć ten termin o pól roku. Dlatego od 1 lipca 2021 roku obowiązek stosowania kas online objął kolejne grupy zawodowe. Spis branż, w których wymagana jest wymiana urządzeń zawarty jest w artykule 145b Ustawy o podatku od towarów i usług. My natomiast prezentujemy je w poniższym wpisie. 

Kasa fiskalna online dla salonu fryzjerskiego i kosmetycznego

Branżą, która musiała wyposażyć się w kasy fiskalne online były  usługi fryzjerskie i kosmetyczne. W tym wypadku kasa fiskalna powinna być adekwatna do zakładu, w którym będzie ona pracować. Urządzenie dla jednoosobowej działalności może być małe, a jeśli fryzjer lub kosmetyczka pracują z dojazdem do klienta,  dobrze, żeby była również mobilna. Większe zakłady będą musiały z kolei zaopatrzyć się w odpowiednio większe urządzenia. 

Biorąc pod uwagę warunki panujące w zakładzie fryzjerskim i kosmetycznym warto zaopatrzyć się w kasę online, która będzie odporna na działanie pyłków czy lakieru do paznokci. W takiej sytuacji dobrym wyborem może okazać się kasa fiskalna z dotykowym wyświetlaczem, który zapobiega dostaniu się nieodpowiednich elementów do wnętrza klawiatury. 

Kasa fiskalna online dla lekarzy i dentystów

W przypadku lekarzy i stomatologów kasy fiskalne najczęściej wybierane są pod względem liczby towarów i usług oraz długości nazw wpisywanych elementów. Zwłaszcza w przypadku długich nazw medycznych, kiedy składają się one z kilku wyrazów może to być decydujący czynnik.

Większe przychodnie medyczne mogą także być zainteresowane zakupem drukarki fiskalnej. Jest ona szczególnie przydatna podczas pracy na oprogramowaniu, które agreguje dane pacjentów. Drukarka współpracuje z systemem sprzedaży, dzięki czemu może znacznie uprościć pracę. 

Kasa fiskalna online dla prawników

Wybierając kasę fiskalną dla prawnika można ponadto zastanowić się nad jej jakością i dopasowaniem do nowoczesnych trendów. Zawód ten bowiem bardzo ceni sobie prestiż i uznanie w oczach klientów, więc dobrze, żeby wszystkie akcesoria również podkreślały ten charakter. 

By uzyskać taki efekt można rozważyć wyposażenie kasy fiskalnej w dedykowane etui, które dodaje jej szyku i elegancji. Na rynku dostępne są urządzenia online, które również posiadają takie akcesoria, a przy tym gwarantują intuicyjną obsługę i ewidencjonowanie zgodnie z obowiązującymi normami. 

Kasa fiskalna online dla firm budowlanych

Od 1 lipca 2021 kasy fiskalne online wykorzystywane są również w branży budowlanej. Pociąga to za sobą konieczność zaopatrzenia się w takie urządzenie przez przedstawicieli firm remontowych i wykończeniowych, malarzy wewnętrznych, fachowców od budowy dachów, kładzenia płytek i innych tego typu zawodów. 

Jak nietrudno się domyślić, że przy wyborze kasy fiskalnej dla branży budowlanej liczyć się może jej wytrzymałość, trwałość i odporność na zabrudzenia. Wymienione zawody pracują niekiedy w różnych warunkach pogodowych, ryzykując także uderzenie bądź upadek urządzenia. Dobrze byłoby, aby kasa była w stanie to wytrzymać i służyć bezawaryjnie przez wiele lat. 

 

Kasa fiskalna online dla obiektów służących poprawie kondycji fizycznej

Ostatnią branżą, która podlegała obowiązkowej wymianie urządzeń fiskalnych na online jest branża fitness. W tym przypadku oznacza to, że w kasy online zaopatrzyć musieli się właściciele klubów fitness i siłowni. Dobrym wyborem może okazać się kasa jednostanowiskowa, która szczególnie dobrze radzi sobie w przypadku usług związanych z rejestracją wejścia na obiekty. 

Przy zakupie konkretnego urządzenia polecamy również dopytać specjalistę o urządzenie peryferyjne, które nasze urządzenie powinno obsługiwać. Może się okazać, że w naszym punkcie potrzebna jest również integracja z szufladą na pieniądze, czy też z terminalem fiskalnym

W sprawie tematów związanych z wymianą kas fiskalnych na online chętnie służymy pomocą. Nasi specjaliści posiadają niezbędną wiedzę, którą mogą się z Państwem podzielić np. co do wyboru konkretnego modelu dla odpowiedniej branży. Doradzimy także, co należy zrobić, aby otrzymać zwrot w wysokości 700 na wymianę urządzenia.

Zapraszamy do kontaktu:

tel. (12) 656-51-58 lub sprzedaz@escsa.pl

   

Wybrane przez nas

Najpopularniejsze w miesiącu