zmień dział


Finanse pod kontrolą, czyli jak ułatwić życie księgowemu

Finanse pod kontrolą, czyli jak ułatwić życie księgowemu

Data publikacji: . Zaaktualizowano: 2022.08.24

  1. Zrządzanie finansami - księgowość pod kontrolą
  2. Propozycje dla mikroprzedsiębiorstw
  3. Zaawansowane programy dla większych graczy

księgowa

Zrządzanie finansami - księgowość pod kontrolą

Księgowość, kadry, płace, rozrachunki - dla osób postronnych czarna magia, świat tajemniczych ciągów cyfr i tabelek. Sfera nieprzenikniona. I najczęściej, zdaniem laików, mało interesująca. Tymczasem z punktu widzenia przedsiębiorstwa dział obsługujący finanse to kluczowa jednostka, decydująca w sposób bezpośredni o żywotnych interesach firmy. Wymagająca precyzyjnego zarządzania, skrupulatnego liczenia, a przy tym niewybaczająca błędów. Toteż jasne jest, że sfera księgowości potrzebuje nowoczesnych rozwiązań, które pozwolą na w pełni profesjonalne zarządzanie finansowymi zasobami firmy. Mikroprzedsiębiorstwa, na ogół, chociaż nie zawsze, powierzają te zagadnienia zewnętrznym biurom rachunkowym. Jednak już w firmach, które prowadzą księgę przychodów i rozchodów, niemożliwe jest efektywne zarządzanie finansami bez nowoczesnego oprogramowania. Jak w powodzi rozmaitych aplikacji do prowadzenia księgowości znaleźć tę najodpowiedniejszą, która uczyni życie naszego działu finansowego bardziej komfortowym?


Propozycje dla mikroprzedsiębiorstw

Oprogramowanie księgowe można z grubsza podzielić na takie, które sprosta oczekiwaniom mikroprzedsiębiorstw, prowadzących uproszczoną rachunkowość, oraz bardziej zaawansowane, skierowane do podmiotów zobligowanych do stosowania pełnej księgowości. W obu tych kategoriach znakomicie odnajdą się biura rachunkowe, dla których ważna jest elastyczność działania i umiejętność dostosowania się do potrzeb klienta. Spośród wielu propozycji rynkowych skierowanych do niewielkich przedsiębiorstw warto polecić program InsERT Rachmistrz GT. To optymalne rozwiązanie dla firm, które prowadzą książkę przychodów i rozchodów, oraz rozliczających się w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Prosta, intuicyjna obsługa w połączeniu z przyjaznym interfejsem oraz bogatą funkcjonalnością sprawiają, że program ten doskonale sprawdzi się w przedsiębiorstwach samodzielnie dokumentujących działalność gospodarczą. Warto podkreślić, że dołączany do aplikacji bezpłatnie system mikroGratyfikant pozwala na podstawową obsługę płac. Co więcej, dzięki integracji Rachmistrza GT z innymi programami z rodziny InsERT GT (jak np. handlowy Subiekt GT czy kadrowo-płacowy Gratyfikant GT), użytkownik zyskuje wielkie możliwości rozwoju swojego biznesu. Pełniejszą informację o programie można znaleźć tu: https://www.escsa.pl/rachmistrz-gt. W tym miejscu trzeba zaznaczyć, że podobnymi funkcjami dysponuje Rachmistrz Nexo, kolejna aplikacja z linii InsERT-u. Oba programy cechuje też dobra proporcja ceny do jakości (więcej: https://www.escsa.pl/rachmistrz-nexo).


Zaawansowane programy dla większych graczy

Przedsiębiorstwa, które ze względów prawnych muszą korzystać z pełnej księgowości, powinny sięgnąć po zaawansowane propozycje o znacznie bogatszej funkcjonalności. Warto polecić tu inne dzieło InsERT-u, a mianowicie program Rewizor GT. Użytkownik znajdzie tu odpowiednie parametry do zarządzania pełną księgowością kontową, w tym rozbudowaną dekretację dokumentów, zarządzanie planami kont, możliwość generowania najważniejszych deklaracji skarbowych, tworzenia sprawozdań i zestawień finansowych. Intuicyjny, niezawodny w obsłudze, efektywny i funkcjonalny - Rewizor GT sprawdza się w każdej średniej i dużej firmie, a także w biurach rachunkowych (specjalne funkcje umożliwiają obsługę wielu podmiotów). Program oferuje ponadto integrację z pozostałymi aplikacjami linii InsERT GT, dzięki czemu użytkownik może zarządzać przedsiębiorstwem na każdym poziomie (po szczegóły zapraszamy tu: https://www.escsa.pl/rewizor-gt). Gdy potencjalny nabywca szuka bardzo nowoczesnego zintegrowanego systemu do prowadzenia firmy, warto pomyśleć - poza już omawianymi propozycjami InsERT-u - o programach modułowych. To rozwiązanie pozwala użytkownikowi na dopasowanie wielopoziomowego systemu do specyfiki własnego przedsiębiorstwa. Elastyczność programu sprawia, że wybieramy z niego takie moduły, które ściśle odpowiadają naszym potrzebom. Tak funkcjonuje m.in. jeden z najbardziej nowoczesnych na rynku systemów ERP - Comarch ERP Optima, posiadający kilkanaście zintegrowanych modułów odpowiadających za różne sektory firmy jak np. księgowy, handlowy, poświęcony gospodarce magazynowej, kadrom i płacom, a nawet moduł zarządzający pracą mobilną (szczegóły systemu: https://www.escsa.pl/comarch-erp-optima). O zaawansowaniu technologicznym możemy też mówić w przypadku innego wielomodułowego systemu klasy ERP, mianowicie enova365. Pozwala on efektywnie zarządzać przedsiębiorstwem, organizacją czy jednostką administracji publicznej. Znakomicie elastyczny system pozwala na dopasowanie do specyficznych zadań podmiotu, jego specyfiki czy wielkości. Wraz z rozwojem firmy czy organizacji program można rozbudować, poszerzyć skalę jego działania (od wariantu srebrnego, poprzez złoty, aż do platynowego). Nie trzeba dodawać, że enova365 zawiera wiele rozmaitych modułów, w tym oczywiście interesujący nas szczególnie moduł księgowy. Szczegółowe parametry i funkcje systemu można znaleźć tu: https://www.escsa.pl/enova.


Reasumując, gdy poszukujemy odpowiedniego programu do obsługi księgowości, nie możemy zdawać się na los. Kierujmy swe kroki do fachowych doradców, którzy wskażą nam najbardziej efektywne rozwiązania. 

 

Więcej informacji:

(12) 656-51-58 i/lub sprzedaz@escsa.pl

   

Wybrane przez nas

Najpopularniejsze w miesiącu