zmień dział


Jakie urządzenie fiskalne online dla lokali gastronomicznych?

Jakie urządzenie fiskalne online dla lokali gastronomicznych?

Data publikacji: . Zaaktualizowano: 2022.10.27

  1. Kasy fiskalne online dla gastronomii
  2. Drukarki fiskalne online dla gastronomii
  3. Ulga na kasę fiskalną online

Kasy fiskalne online dla gastronomiiW związku z wejściem w życie obowiązku o posiadaniu przez lokale gastronomiczne kasy fiskalnej online coraz więcej przedsiębiorców rozpoczęło poszukiwania urządzenia, które będzie dla nich najbardziej odpowiednie. Jaka kasa fiskalna online będzie najlepsza w branży gastronomicznej? Postaramy się pomóc niniejszym artykułem.

Pandemia koronawirusa opóźniła wejście w życie przepisów o stosowaniu kasy fiskalnej online. Pierwotnie miały one pojawić się w lokalach gastronomicznych i hotelach już od 1 lipca tego roku, po zmianach pojawią się one 1 stycznia 2021.

Chociaż lokale gastronomiczne są zobowiązane do rejestrowania transakcji przy pomocy kasy fiskalnej online dopiero od Nowego Roku to zakup urządzenia w ostatniej chwili nie jest dobrym pomysłem. Zaopatrując się w nie wcześniej unikniemy stresu związanego z wcześniejszym poznaniem urządzenia i kolejek przy jego fiskalizacji.

Specjalnie dla Was wybraliśmy najpopularniejsze kasy i drukarki fiskalne online w branży gastronomicznej.

Kasy fiskalne online dla gastronomii

Kasy online w gastronomii to temat, który spędza sen z powiek wszystkim właścicielom firm z branży. My jednak podpowiadamy - nie ma się czego bać! Jako ekipa od lat pracująca w branży fiskalnej z chęcią podpowiemy, jakie urządzenie najlepiej nadaje się do waszego lokalu.

Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytanie jak duży jest lokal, do którego potrzebujemy naszego urządzania. Kasa fiskalna w gastronomii powinna być uzależniona od liczby dziennych transakcji i dostosowana do potrzeb lokalu. W końcu atrakcyjność lokalu w branży gastronomicznej nie zależy wyłącznie od tego, jak smaczne są dania, ale również od jakości obsługi klienta.

Poniżej przedstawiamy urządzenia, która naszym zdaniem doskonale odnajdą się w waszej placówce gastronomicznej.

Kasy fiskalne online dla gastronomii:

Posnet Ergo online - Mała kasa online, która w ostatnich latach jest najczęściej wybierana przez klientów. Jej zalety to kompaktowe wymiary i intuicyjna obsługa, która doceniania jest w każdej branży. Posiada interfejs USB, a opcjonalnie wyposażyć ją można w moduł GPRS lub Wi-Fi.

Novitus Nano online - to kasa fiskalna, wysyłająca dane do Centralnego Repozytorium Kas za pomocą domyślnie wbudowanego portu komunikacyjnego LAN. Może pracować jako wytrzymałe urządzenie mobilne, łącząc się z CRK bezprzewodowo przy pomocy Bluetooth, GSM lub WiFi. Wystarczy doposażyć urządzenie w standardowe, zewnętrzne akcesoria komunikacyjne.

Fawag Lite online - ergonomiczna kasa fiskalna umożliwiająca komunikację z Centralnym Repozytorium Kas. To wytrzymałe i proste w obsłudze urządzenie fiskalne świetnie sprawdzi się w lokalu, gdzie liczy się oszczędność miejsca na ladzie. Złącza pozwalają na podłączenie szuflady kasowej, skanera kodów kreskowych, wagi, terminala płatniczego, czy komputera kasjera. W obudowę kasy wbudowane są dwa czytelne wyświetlacze (dla operatora kasy i dla klienta), oba z wyraźną czcionką.

Novitus Link online - Najnowszy model kasy fiskalnej online marki Novitus. Gwarantuje łączenie z CRK przy pomocy domyślnie wbudowanego portu LAN. Połączenie bezprzewodowe jest możliwe po wyposażeniu w standardowe, zewnętrzne akcesoria komunikacyjne - Bluetooth, GSM lub WiFi.

Elzab K10 online - kompaktowa kasa fiskalna online posiadające komfortową, dotykową klawiaturę kontekstową. Osoby interesujące się designem na pewno zaciekawi fakt, że kasa ta występuje w wielu wariantach kolorystycznych - można ją nabyć w wariancie: biało-pomarańczowym, popielato-zielonym, popielato-j. popielatym, czarno-pomarańczowym, biało-zielonym.

Novitus Next online - urządzenie najnowszej generacji. Dzięki zastosowaniu w niej dotykowego tabletu praca na kasie stała się jeszcze bardziej intuicyjna i prostsza dla jej użytkownika, co przełoży się na brak problemów w jej obsłudze przez personel i zapewni szybkie wdrożenie. Kasa posiada także klawiaturę fizyczną tak,  aby użytkownik miał pełną dowolność obsługi. W NEXT Online zastosowano podzespoły najwyższej jakości m.in. szybki mechanizm drukujący, oprogramowanie Android czy wodoodporną klawiaturę, tak aby kasa spełniała wymagania każdego, kto zdecyduje się na jej zakup. Kasa posiada nieograniczoną limitami bazę towarową, dzięki czemu użytkownik nie musi obawiać się o jej zapełnienie w przyszłości.

Drukarki fiskalne online dla gastronomii

Drukarka fiskalna to rozwiązanie droższe, ale jednocześnie wyposażone w większą liczbę funkcji. Podobnie jak kasy online dla gastronomii tak i drukarki powinny być wybrane zgodnie z wielkością danego lokalu. Posiadanie odpowiedniej drukarki fiskalnej online może znacznie usprawnić pracę lokalu. Nie każdy obiekt gastronomiczny wymaga jednak stosowania drukarki. O tym czy jest ona niezbędna w pracy najlepiej zapytać eksperta, który po poznaniu specyfiki działalności, dobierze odpowiedni model urządzenia.

A jeśli już jesteście zdecydowanie na zakup drukarki fiskalnej to dla gastronomii polecamy poniższe modele:

Drukarka fiskalna online dla gastronomii:

Posnet Thermal XL online - Seria Thermal XL online to najpopularniejsza wersja drukarek fiskalnych online, która z roku na rok zdobywa coraz więcej zadowolonych użytkowników. Umożliwia ona komunikację z CRK na kilka sposobów. W przypadku połączenia urządzenia do POS'a, który ma dostęp do Internetu, nie trzeba inwestować w żadne dodatkowe komponenty. Do połączenia z CRK można wykorzystać połączenie po LAN/Ethernet. Jeżeli nastąpi potrzeba połączenia bezprzewodowego, można zamówić drukarkę z modułem WiFi.  

Posnet Temo online - jest niezawodną, sprawdzoną drukarką fiskalną o wyjątkowo małych gabarytach i wadze, ma możliwość drukowania grafiki na paragonach i umieszczania NIP-u nabywcy. Na drukarce można drukować również faktury VAT. Obsługa jej jest prosta dzięki mechanizmowi łatwej wymiany papieru ,,wrzuć i drukuj". Urządzenie wyposażone jest w wytrzymały akumulator (do 50 000 wierszy paragonu), dzięki czemu możliwa jest swobodna praca bez podłączenia do zasilania.

Novitus Deon online - wszechstronna drukarka, dedykowana do pracy stacjonarnej jak i w terenie, w usługach oraz w średnich i małych placówkach handlowych. Kopia wydruku fiskalnego dla użytkownika przechowywana jest w tzw. pamięci chronionej urządzenia, a dostęp do niej jest realizowany poprzez dedykowaną aplikację.

Posnet Trio online - nowoczesna drukarka online o wyjątkowym designie, który sprawia, że idealnie komponuje się z otoczeniem. W standardowej wersji łączy się z CRK przy pomocy modułu USB, ale istnieje możliwość doposażenia jej w moduł Wi-Fi. Drukarka umożliwia również podpięcie uchwytu na urządzenia mobilne takie jak tablet czy smartfon.

Novitus HD online - solidne urządzenie, złożone z komponentów używanych do niezawodnych drukarek japońskiej firmy CITIZEN. Posiada kolorowy wyświetlacz pozwalającym wyświetlać komunikaty oraz grafikę w trybie High Color. Duży, 4,3" kolorowy wyświetlacz przykuwa uwagę Klienta. Dzięki temu można drukować nie tylko paragony, ale i również faktur VAT.

Ulga na kasę fiskalną online

Wprowadzenie kas fiskalnych online dla wielu firm oznacza dodatkowy wydatek, który muszą ponieść, by spełnić wymogi ustawodawcy. Z tego powodu niektórzy przedsiębiorcy mają możliwość skorzystania z ulgi na zakup urządzenia wynoszącej 700 zł. Ulga ta jest przeznaczona dla osób:

  • Rozpoczynających prowadzenie działalności gastronomicznej (ulga przewidziana dla osób rozpoczynających ewidencjonowanie transakcji).

  • Wymieniających kasę na online (ulga ze względu na obowiązek wymiany kasy).

Prezentowane w niniejszym artykule urządzenia możecie zobaczyć także na stronie poświęconej kasom online dla gastronomii i hoteli. Pamiętajcie też, że nasi konsultanci chętnie odpowiedzą na każde pytanie i doradzą w temacie wyboru najbardziej odpowiedniego urządzenia online.

Zapraszamy!

Kontakt:

tel. (12) 656-51-58 lub sprzedaz@escsa.pl

   

Wybrane przez nas

Najpopularniejsze w miesiącu